4. Ağır Cezadan Karar Bekleniyor!

4. Ağır Cezadan Karar Bekleniyor!

Alparslan Kuytul Hocaefendinin avukatı Adem Tural tahliye talebine ilişkin dilekçesini 4. ağır ceza mahkemesine sundu.

Alparslan Kuytul Hocaefendi 24 Ocakta 4. Ağır ceza mahkemesinin verdiği kararla tahliye edilmiş, Ancak 5. Ağır ceza mahkemesinin 25 Ocakta tekrar tutuklanmasına karar vermesi sonucu siyaseten olduğu belli olan bir kararla tekrar tutuklanmıştı.


Alparslan Kuytul Hocaefendinin avukatı geçtiğimiz hafta bu karara itiraz ederek 6. Ağır ceza mahkemesine dilekçe verdi ancak 6. Ağır ceza, 14 Şubat Cuma günü bu itirazı reddetti ve bir kez daha tutukluluğun devamına karar verdi.

Av. Adem Tural tahliye talebine ilişkin dilekçesini 4. ağır ceza mahkemesine sundu. Tural; 4. ağır ceza mahkemesinin 24 ocakta verdiği tahliye gerekçelerinde hiçbir değişiklik olmadığını bu sebeple 4. ağır ceza mahkemesinin tekrardan tahliye kararı vereceğini beklediğini belirtti.

Ayrıca 5. Ağır Ceza Mahkemesinin tutuklama kararı vermesi ile bağımsız yargıya olan güvenin sarsıldığını, eğer 4. Ağır Ceza Mahkemesi de eski kararından dönüp tutukluluk halinin devamına karar verirse yargıya olan güvenin tamamen biteceğini dile getirdi.

4. Ağır ceza mahkemesinin mutat inceleme gününde incelenmek üzere sunulan dilekçeye vereceği karar merakla bekleniyor.

4. Ağır ceza mahkemesi 24 Ocakta Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Furkan Vakfı başkanı Ali Alagöz’e tahliye vermişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?