İslami Eğitim Kurlarımız Başlıyor!

İslami Eğitim Kurlarımız Başlıyor!

EĞİTİM KURLARI
1- Eğitim kurları alanlarımız; Fıkıh, Siyer, Hadis, Sıfırdan Arapça, Meal, Tecvit, Evlilik Rehberi, Kişisel Gelişim
2- Kur program süresi; Eğitim programı 2 aylık bir süre olup, haftada en az 4 saat ders görülmesi sonucunda tamamlanmış olacaktır.
3- Eğitim Kurlarının Kaynakları; HADİS (Riyazussalihin), SİYER (Nedvi), FIKIH (Ömer Nasuhi Bilmen), ARAPÇA (Durusu’l -Luğatül Arabiyye) Tecvit (Kur’an Dili), MEAL (Ali Bulaç)
4- Kur Programlarının Öğretim Teknik ve Yöntemleri; Ders alanında uzman hocalar tarafından verilmektedir. Slayt, video, görsel etkinlikler aktif eğitim olarak sizlere sunulmaktadır.
5- Kur Eğitimi Almanın Kriterleri; Okuma yazma bilmek. En fazla 2 derse katılmama hakkı vardır, aksi takdirde birey kur programını kaçırmış olacaktır.
6- Kur Eğitiminin Amacı; Eğitim verilen alanlarda bireylerin ilmi seviye atlamalarını (yükselmeleri) ve toplumda şuurlu müslüman olmalarıdır.
7- Kur Eğitiminin Kazandırdıkları;
1) İslami ilimleri delilleriyle öğrenmiş olmak.
2) Karşılaştığı muhalif fikirlere sahip kimselerle akli ve nakli deliller etrafında, görüşler ortaya sunabilecek seviyeye sahip olmak.
3) Üzerine farz olan ilim öğrenme vazifesini gerçekleştirmiş olmak.
4)Hadislerin önemini, günümüze nasıl geldiğini, hadislere karşı yapılan saldırılara karşı takınılması gereken tavrı kavramış olmak.
5) İslam’da aileye verilen değeri anlamış olarak, örnek ve eğitimci ebeveynler olmak.
6) Bunalımlardan kurtulmuş, gerçek istikbalin ahiret olduğu şuuruna varmış 1. Sıraya ahiret 2. Sıraya dünyayı koyarak başarılar elde eden bir genç olamak.
8- Kur Eğitiminin Hedefi; 2 ay gibi kısa bir sürede hızlı ve kaliteli eğitim vererek, toplumumuzda İslamı bilen bir nesil yetiştirmek.

Bayan İrtibat: 0531 775 8359          Erkek İrtibat: 0539 564 2507

09 Ağustos 2017

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

 1. Emrullah bayram dedi ki:

  selamun aleyküm ben istanbul’da yaşıyorum hareketinize katılmak istiyorum nasıl iletişime geçebiliriz ve islami kur gibi bir eğitim almak istiyorum bana yardîmcı olursanız sevinirim

  1. Yönetici dedi ki:

   Selamun Aleykum.
   Değerli kardeşimiz,
   İlginizden dolayı Allah razı olsun.
   Bizimle tanışmak, faaliyetlerimizden haberdar olmak, eğitim ve hizmet çalışmalarımıza katılmak istiyorsanız bulunduğunuz şehri ve irtibat numaranızı sayfamıza mesaj olarak yazdığınız takdirde bulunduğunuz şehirdeki temsilci kardeşlerimiz sizinle irtibata geçecektir.
   Saygılarımızla,
   Sayfa Yönetimi

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?