Adana-Sarıçam Temsilciliğimizi Açtık

Adana-Sarıçam Temsilciliğimizi Açtık

Adana-Sarıçam İlçe Temsilciliğimizi Açtık

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı olarak 24 Aralık Pazar günü hakkı batıldan ayırma, hak yolunda Öncü Nesil olma gayreti ile Adana-Sarıçam İlçe Temsilciliğimizin açılışını gerçekleştirdik.

12

Açılışından bu yana Öncü bir neslin hazırlanması ve İslam medeniyetinin yeniden inşasını’ hedefleyen vakfımız, yurt içinde ve yurt dışında birçok il ve ilçe de eğitim ve hizmet çalışmaları yapmaktır.

Bu hizmetlere bir yenisini eklemek ve Sarıçam’ın güzel insanlarına daha faydalı olmak gayesiyle, Alparslan KUYTUL Hocaefendi ve eşi Semra KUYTUL Hocahanım’ın da katılımları ile Adana-Sarıçam İlçe Temsilciliğimizin açılışını gerçekleştirdik.

1

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programımızda ilahi ve marşlarıyla Grup Furkan yer aldı.

2

 

3

 

4

Akabinde Alparslan Kuytul Hocaefendi açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

5

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Alparslan Kuytul Hocaefendi, bir neslin kurtuluşuna vesile olmanın önemine değindi.

6

Sarıçam İlçe temsilciliğimiz, kurban ve kurdele kesiminin ardından açıldı.

7

 

8

İkindi namazı Alparslan KUYTUL Hocaefendi’nin imamlığında cemaatle eda edildi.

9

Açılışın ardından Muhterem Alparslan KUYTUL Hocaefendi programa katılanlar ile sohbet etti.

10

 

11

Yeni temsilciliğimizin hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz…

 

Sarıçam Temsilcilik Açılış Programını İzlemek İçin Tıklayın;

Furkan Eğitim Ve Hizmet Vakfı

22.11.1994 tarihinde kurulan Vakfımız, kurulduğu andan itibaren eğitim ve hizmet çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Muhterem Alparslan KUYTUL Hocaefendi’nin başlattığı bu hizmet halkasının temeli 1980‘li yıllara dayanmaktadır. Hocaefendinin çocukluğundan itibaren İslam’a ve İslami ilimlere önem vermesi ve lise yıllarında İslami hizmetin içinçde aktif olarak bulunmasıyla başlayan bu hareket birkaç gayretli insanla birlikte yükselmiş ve 1994’te Furkan Vakfı olarak filiz vermiştir.

Muhterem Alparslan KUYTUL Hocaefendi’nin de kurucularından olduğu bu vakfın asıl gayesi, hakiki imana ulaşmış, ibadete âşık, ahlak sahibi ve Allah (cc)’ın yeryüzünde hâkimiyeti için meşru yollarla mücadele eden, hayırlı işlerde topluma öncülük yapacak ÖNCÜ BİR NESİL HAZIRLAMAKTIR.

Elazığ‘da da şubesi bulunan Furkan Vakfı, ihtiyaç sahibi ailelere ayni ve nakdi yardımlar yapmakta, öğrencilere burs vermektedir. Vakfımız sürekli olarak tefsir ve siyer dersleri gibi İslami sohbetler yapmakta, her yıl düzenlediği konferanslar, kermes, gezi, makale-şiir yarışmaları, kardeşlik geceleri ve diğer kültürel etkinliklerle halkımızın ihtiyacına cevap vermekte, sahih İslami anlayışın oluşması için çalışmaktadır.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?