Ailesinin ve Akrabalarının Dilinden Alparslan Kuytul

Ailesinin ve Akrabalarının Dilinden Alparslan Kuytul

Adana’da Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin kendi evinde , ailesi ve yakın akrabalarıyla özel bir program düzenlenerek canlı yayında onun yaşantısı hakkında özel bir röportaj yapıldı. Yakınlarının dilinden onu yakından tanımak isteyen sevenlerine ve takipçilerine özel yaşantısı hakkında bilgi edinme imkanı sunuldu.

İşte yakın akrabalarının, Alparslan Kuytul Hocaefendi hakkındaki bazı yorumları ;

Tahir Kuytul (Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Yeğeni)

“Amcam bu ülkenin yetiştirdiği kıymetli bir insandır.Bugün içerde değil dışarda olup insanları bilgilendirmesi,doğru yola iletmesi gerekir.”

Alparslan amcam, Ahmet amcamın yani abisinin kalan kıyafetlerini değerlendiriyormuş. Ceza evindeyken onun kıyafetlerini çantadan çıkardığımızda bir hırka gözümüze çarptı. Ahmet amcama hediye edilmiş bir hırkaydı. Görüşte Ahmet amcamın gözleri doldu.Dolandırıcılıkla suçlanan bir insanın üzerinde 35 yıllık hırkayı görünce bizimde gözlerimiz doldu.Tutukluluğu zamanında giydiği paltoyu, 99 yılında Gölcük Depremine yardıma gittiği fotoğraflarda yine üstünde görüyoruz. Ağrına gidiyor insanın.Bu  örnekleri çoğaltabiliriz, amcamın hayatına baktığımızda, evine baktığımızda…

 

Atılan bu iftiralar akla mantığa sığmayan iftiralar. Hayatı kayıtlar altında zaten amcamın bunlar tespit edilecek şeyler.

8d07e4ac-727b-4003-be59-d9ae50100198

 

 

Rüstem Kuytul ( Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Ağabeyi)

Ülkesine,vatanına,milletine,çevresine hayırlı bir evlat olmak için elinden gelen çabayı bir disiplin içinde bugüne kadar yürütmüş bir kişidir. Kendisinin bu yönü ile iftihar ediyoruz.”

Her konuda gençliğinden beri gösterdiği hassasiyeti dikkate aldığımız zaman, gençlik için,bu millet için,bu devlet için,bu vatan için kendi hayatından gerçekten fedakarlık etmiş bir insan.

Alparslan da zaten yüklendiği misyon itibari ile hizmetleri itibari ile gençliği ve lise çağından beri gerçekten  Allah razısı için insanları eğitmeyi ve insanlara doğruyu öğretmeyi misyon edinmiş birisidir.Gerçekten iddianameyi okuduğu zaman insan bir tuhaf oluyor. Kendisi hayatı boyunca inancımıza aykırı olan vatanın milletin dirliğine,birliğine zarar verebilecek hiçbir unsurun içinde bulunmamıştır.Aksine kendisi de Allah rızası için her türlü kötülükle sadece terörle değil, her türlü yanlışla mücadele etmiş gençlere bu yönde sürekli eğitim vermiştir. Bunları konferanslarında görmek mümkündür.

 

Fatma Hanım (Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Ablası)

“Küçüklüğünden beri helali haramı bilen bir yapısı vardı.”

“Çok da dünya malına önem vermeyen bir yapısı vardı.’Bir lokma bir hırka misali’ aza kanaat eden,lükste gözü olmayan, israfı sevmeyen bir yapısı vardı.”

“Alparslan daha ilkokula gitmiyordu. Komşumuzun bahçesinden bir hurma dalı bize sarkmıştı. Babamda Alparslan’ı denemek için ağzını yokladı. ‘Oğlum niye koparmıyorsun’ dedi. ‘Baba o bizim değil başkasının’ dedi. ‘Oğlum dalı bize gelmiş ne fark eder’ dedi. ‘Dalı bizde ama kök onda’ dedi. ‘Boş ver oğlum canın istiyorsa kopar ye kim görecek’ dedi. ‘Baba kimse görmezse Allah görüyor’ dedi. Bu sözler üzerine babam ona sarıldı ve onunla gurur duydu.

Bu oturduğumuz koltuklar elli yıllık. Daha Alparslan ilkokula gitmemişti belki, daha o yıllarda eve taşındığımızda alınan koltuklar,annemin koltuklarıdır. Evlendi yine aynı koltuklar… Evlenirken çok ısrar ettik yenisini almadı.

2b944d20-3782-41f6-8a0f-f4d1d80491d0

 

Murat Özbek (Alparslan Kuytul Hocaefend’nin Yeğeni)

“Ben dayımda hep zühdü gördüm. İmkân varken daha aşağıda yaşamak zordur. 50 yıllık kanepede oturmak zordur. Öyle bir insanı bu şekilde suçlamaları benim çok zoruma gitti. “

“Onun ağzından  bu yaşıma kadar para-pul tartışması,konuşması yada planlaması duymadım ben.”

 

Yavuz Kuytul (Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Yeğeni)

“Amcamın vakıftaki odasına girdim. Hava kararmak üzere amcamın odasında küçük bir lamba yanıyordu.Baktım ‘Amca gözlerin bozulacak neden bu kadar az ışıkta kitap okuyorsun?’ dedim. ‘ Ben okuyabiliyorum’ dedi amcam. ‘Diğer ışıkları da yak’ dedim. ‘Çok fazla yanıyor o zaman, vakfın parası harcanmasın boş yere.’ dedi.

 

Semra Kuytul (Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Eşi)

En kısa zamanda bu davalardan beraatini bekliyoruz.Gerçekten tertemiz bir insan.Kelimelerle izah edilemeyecek kadar tertemiz hayatı olan bir insan.Hepimiz akrabaları olarak ondan razıyız. Umuyoruz ki; Rabbim de razıdır.

Ben bir eş olarak;Keşke herkesin eşi onun gibi olsa. Onun gibi duyarlı,hassas,hak hukuk tanıyan biri olsa diyorum. Biz akrabaları eşi-dostu olarak ondan razıyız.Böyle hayırlı bir insana en kısa zamanda hak ettiği değerin verilmesini umut ediyoruz!

391b0539-4890-40cb-b89e-f46230e3133e

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?