60 Gündür Tutuklu Yargılanan İlim Adamı, Alparslan Kuytul Hocaefendi

60 Gündür Tutuklu Yargılanan İlim Adamı, Alparslan Kuytul Hocaefendi

 

6o gündür tutuklu yargılanan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 1994 yılından beri nuzül sırasına göre yaptığı Cuma Tefsir Dersleri, www.vakif.furkansusmaz.com sitesinden canlı olarak yayınlanmakta ve binlerce kişi tarafından izlenmektedir.  Hocaefendi’nin Soru-cevaplar bölümünde; fıkhî, siyasî ve güncel olaylara yönelik verdiği 4162 tane analiz ve cevap ile sosyal medyada büyük bir kitle tarafından takip edilerek beğeni almakta ve her kesimden birçok insan tarafından kabul görmekteydi.

 

Alparslan Kuytul Hocaefendi, yıllardır gerçekleştirdiği Cuma Tefsir Derslerinde, Kur’an-ı Kerim’in 41 suresinin tefsirini yapmıştır. Bunun yanı sıra 100 ayrı konuda çeşitli derslerle beraber yurt içi ve yurt dışında 256 konferans programı gerçekleştirmiştir.

Hocaefendi, talebelerine âlim sıfatı kazandıracak Hadis, Siyer, Fıkıh, Usul, Arapça gibi ilmi derslerle birlikte, aydın sıfatı kazandıracak Ortadoğu Gerçeği, Beşeri İdeolojiler, Çağdaş Kavramlar ve Dünya Siyaseti gibi dersler de yapmaktaydı.

Üniversite ve Üniversite hazırlık öğrencilerine yönelik düzenlenen sayısız söyleşi programlarına konuşmacı olarak katılmıştır.

Yine geçtiğimiz yıl, Ramazan ayı boyunca Türkiye’nin çeşitli illerinde her gün bir camide teravih namazı sonrası sohbet programları düzenlemekteydi.

Müslümanlara yapılan hiçbir zulme sessiz kalmayarak çeşitli mitingler düzenlemiştir.

Tüm bunlarla birlikte Hocaefendi, unutulmuş sünnetlerden olan akrabayı uyarma ve akraba ile ilgilenme sünnetini yeniden ihya ederek akraba grupları başlatmış ve bu şekilde cemaat mensuplarının yüzlerce akraba sohbet grubu başlatmasına vesile olmuştur.

 

Hocaefendi’nin en büyük amacı; Rabbani metotla İslami hizmetler yapan, tüm meselelere sahabiler gibi Kur’an ve sünnet penceresinden bakan, Kur’an’da bulunan iman, ibadet, ahlak ve cihad gibi tüm vitaminlerden alınması gerektiği kadar alabilen öncü bir neslin yetiştirilmesidir. Alparslan Kuytul Hocaefendi, bu özlemini gerçekleştirebilmek amacıyla tüm mesaisini eğitim ve hizmet çalışmalarına vakfetmiştir.

 

Hocaefendi’nin yapmış olduğu tefsir dersi, konferans, soru cevaplar ve çeşitli binlerce videoya tv.furkansusmaz.com internet kanalımızdan ulaşabilirsiniz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?