Alparslan Kuytul Hocaefendi Kaç Davadan Beraat Etti?

Alparslan Kuytul Hocaefendi Kaç Davadan Beraat Etti?

Hakkında çeşitli iftiralar nedeniyle birçok dava açılan Alparslan Kuytul Hocaefendi bu davaların üçünden beraat ederken birinden tahliye aldı.


Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin hakkında kırpılan videolarının gündem yapılması ve birtakım iftiraların atılması sebebiyle çeşitli davalar açılmıştı Hocaefendi bu davaların 3’ünden beraat etti.


İlk beraatını 21 Mayıs 2018 tarihinde


Beraatların arka arkaya gelmesi ve şafak operasyonu ile gözaltına alındığı “Terör ve terör propagandası” davasının ilk duruşmasında tahliye alması ile Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye iftira atıldığı bir kez daha ispatlanmış oldu. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin suçsuzluğunu başından beri dile getiren ve ona destek olan sevenleri bir yıldır süren haksız tutukluluğun bir an önce son bulması ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin özgürlüğüne kavuşması için 22 Ocak’ta gerçekleşecek olan mahkemeyi beklemektedir.

Furkan Gönüllüleri olarak; Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin asılsız suçlamalar sebebiyle bir yıldır haksız bir şekilde tutuklu yargılanmasını kınıyoruz! Bu davalardan tüm iftiralara rağmen beraat ettiği gibi asılsız suçlamalar ile açılan diğer davalardan da beraat etmesini bekliyoruz!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?