Alparslan Kuytul Hocaefendi’den Cesur Savunma “BİAT ETMEDİM. ETMEYECEĞİM!”

Alparslan Kuytul Hocaefendi’den Cesur Savunma “BİAT ETMEDİM. ETMEYECEĞİM!”

Bugün Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen “suç örgütü kurmak ve yönetmek, nitelikli dolandırıcılık” davasının 2. duruşmasında mahkeme heyeti, delillerin toplanmaması gerekçesiyle Alparslan Kuytul  Hocaefendi ve Ali Alagöz’ün tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı 22 Ağustos 2019 tarihine erteledi.

Mahkemeye SEGBİS üzerinden bağlanarak savunmasını yapan Alparslan Kuytul  Hocaefendi, suç örgütü suçlamasına ilişkin; “Hangi suç örgütü siyer dersi yapar? Hangi suç örgütü tefsir dersi yapar?
Hangi suç örgütü alternatif eğitim programları yapar?”
şeklinde konuştu.

Alparslan Kuytul Hocaefendi savunmasına “Ayrıca iddianamede ‘İslam Medeniyeti istiyor’ deniyor. Hemen ardından ‘ama hükümeti de eleştiriyor’ deniyor. Evet! Ben İslam medeniyetini istiyorum ve bununla da şeref duyuyorum” ifadeleriyle devam etti.

Savunmasında “Hükümete beyat etmedim. Etmeyeceğim de! Kral çıplak. Bunu herkes biliyor. Gizlemenin bir anlamı yok.” diyen Alparslan Kuytul Hocaefendi gür bir sesle “Hükümete beyat etmedim ve etmeyeceğim de. Bana ne derseniz deyin ama dolandırıcı demeyecektiniz. Bana bunu söyleyeceklerine kafama sıksalardı bu kadar alçalmayacaklardı” ifadelerini kullandı.

AlparslanKuytul Hocaefendi: “Bana sus diyorlar. Susmayacağım. Beyat da etmeyeceğim. Bu işin içinde emniyet, yargı, istihbarat kim varsa hepsine hakkımı haram ediyorum.” diyerek savunmasını tamamladı.

24 Ocak’ta bu dosya hakkında tahliye kararı veren 4.ACM’nin bugün görülen duruşmada tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ertelemesi, olayın hukuki değil siyasi ilerlediğini bir kez daha tekrar ortaya çıkardı.

Bugün görülen mahkemeyle bir buçuk yıldır devam eden haksızlığın bitmesini isteyen onbinlerce seveni ise, bu adaletsiz sonuca büyük tepki gösterdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?