Alparslan Kuytul Hocaefendi’den Kanser Hastası Ahmed Burhan Hakkında…

Alparslan Kuytul Hocaefendi’den Kanser Hastası Ahmed Burhan Hakkında…

SORU| Kanser hastası 8 yaşındaki Ahmed Burhan’ın Almanya’daki tedavisi sürecinde mahkemenin belirlediği yurt dışına çıkış yasağı sebebiyle annesinin Almanya’ya gitmesine müsaade edilmedi, yasak bir defa kaldırıldı fakat başka bir mahkeme tekrar yasağı koydu. Bugün yasağın kalktığını haberi yapıldı. Almanya’ya gidebileceği söyleniyor. Bu ve benzeri olayları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Evet ben bu çocuğu biraz geç duydum. Herhalde Adana’daymış. Çocuğun yaşı 7-8, kanser, ölümcül bir hastalık, tedavisi Almanya’da olduğu söyleniyor ve Almanya’ya gidecek, devlet annesini bırakmıyor, çocuk annesiz ne yapsın? Onun anneye ihtiyacı var. Bizim de çocuğumuz var. Çocuk annesiz dayanamaz ki.

Bu kadın yanlış bilmiyorsam FETÖ’den ceza almış ya da FETÖ üyesi olmaktan mı?  Artık neyden ceza almışsa, Yargıtay aşamasında olduğu için… Yurt dışına giderse kaçar gelmez gibi… Siz istihbaratınızla gidip gidip getiriyorsunuz zaten. Bu kadını mı yakalayamayacaksınız?

FETÖ’nün üst düzey elemanı bilmem kimi yakaladık diye güvenmiyor muydunuz? Bu bir kadın, tek başına zavallı bir kadın, çocuk hastanede o da onun başında bunu mu yakalayamayacaksınız?

Diyelim ki orada kaldı, gelmedi. Türkiye’ye dönüş yapmadı. Yakalayamayacak mısınız? Siz çoklarını bu şekilde istihbarat marifetiyle yakaladınız.

Ben bunda adalet değil, bir nefret görüyorum. Devlette nefret olmamalı, şefkat olmalı, bir çocuğa şefkat göstermeyen devlet olur mu? Çocuğun annesine ihtiyacı var, bunu her insan anlar. Çocuk orada bir müddet kalmış, her gün ağlıyor, doktorlar herhalde dayanamıyor diye çocuğu göndermiş, gitsin 15 gün sonra tekrar gelsin diye ara vermişler. Her neyse çok tepki alınca şimdi tekrardan yasak kaldırılmış. Adalet; rezalet hale geldi. Yasak kaldırıldı, sonra tekrar bir savcı itiraz etti. Tekrardan diğer mahkeme yasakladı, şimdi tekrardan mahkeme yurt dışı yasağını kaldırdı. Aynı bana yaptıkları gibi…

Allah’ınızı severseniz bu oyuncak mı? Bu mahkeme mi, Adalet mi, Devlet mi? Şu hâkimleri artık özgür bırakın. Hâkimleri elinizde oyuncak ettiniz.

Bizim mahkeme de (4. Ağır Ceza) 3 hâkim aylarca dosyayı inceledi, ondan sonra 3 gün mahkeme sürdü, dosya boş olunca bizi tahliye etti, sonra savcı itiraz edince; dosyayı hiç bilmeyen yan odadaki mahkeme (5. Ağır Ceza) tekrar tutuklama kararı verdi. Oysa 5. ACM ne dosyayı biliyor ne de savunmalarımızı aldı. Yarım saatte 5. ACM nasıl karar verdi? Talimat geldiği çok net. Bunu anlamayacak ne var? Mahkemeleri, adaleti bu duruma getirdiler. Şu zaman da Ağır Ceza hâkimi olacağına mahkûm ol daha iyidir.

Siyasetçiler, bu siyasi davalara sürekli müdahale ediyorlar. Düşünün! Hangisi doğru? Şimdi bu kadına (Zekiye Ataç) yurtdışı yasağı vardı, kaldırıldı. Sonra tekrar yasak getirildi, tekrar kaldırıldı. Hâkim midir? Mahkeme midir? Bu ne; Tiyatro. Yerin Dibine Batsın Böyle Adalet!  Olay şu; daha üstten kim telefon açarsa onun dediği oluyor. “Küçük Ahmet için tepki gösterenler çoğalınca, sosyal medyadan çok tepki alınca; karar tekrar değiştirildi. Yeter artık, bu işi bitirin. Çok oy kaybediyoruz” dediler. Bu karar değişikliği adalet için değil, oy kaybetme korkusundandır.

Nasıl bir ülke olduk?

Bir sürü masum insan hapse atıldı. Bu kadın, bu kadar ne yapmış? O’nun yaptığının bin katını siz yaptınız? Eğer bu kadının yaptığı onları desteklemekse, onun yaptığının bin katını, milyon katını siz yaptınız. Bu kadının darbeye karışmışlığı yok, bir şey yok. Aman giderse ceza vermemiş oluruz. Ne büyük kayıp Ne büyük kayıp? Aslında siz, şu olaylarla Türkiye’ye çok şey kaybettiriyorsunuz. Asıl kayıp budur? Memlekette ne şefkat kaldı? Ne merhamet kaldı? Ne adalet kaldı? Ne de dünyada itibarımız kaldı?

Rezalet bir durum; Darbeye karışmışlığı yok, bir şey yok, gider gelmezse ceza vermemiş oluruz. Bir hâkim tahliye veriyor diğeri tutukluyor, bir hâkim beraat veriyor diğeri tekrar tutukluyor. Daha evvelden böyle rezalet yoktu. Daha önceden savcı, tahliyeye itiraz edemezdi. OHAL (Olağanüstü Hal) de bunu olağan hale getirdiler. OHAL de bunu kanunlaştırdılar. Aslında OHAL devam ediyor. Mahkemelerde böyle bir sistem kurmuşlar.

Bu daha çocuk. Bir çocukla mı uğraşıyorsunuz? Annesi gider gelmezse? Gelmezse gelmesin. Bu ülkeyi bu kadar rezil etmeye ne hakkınız var? Kadın zaten hastanede çocuğunun yanında, istediğiniz zaman Alman Devletine başvurursunuz. Sana iade eder ya da etmez. Siz zaten başka devletlerden adam getirmenin yollarını öğrendiniz. Getirirsiniz, merak etmeyin.

Kin var, nefret var. Nefretle hareket edildiği için yoksa getiremeyeceğinden değil.

24 Şubat 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?