Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Bir Mahkemesi Daha Ertelendi!

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Bir Mahkemesi Daha Ertelendi!

Alparslan Kuytul Hocaefendi ile beraber 95 kişinin yargılandığı “22 Nisan Olayı” hakkında açılan davalarda “Toplantı kanununa muhalefet ve Valiliğin emrine aykırı hareket etmek” suçlamalarından açılan davanın 2. duruşması 15.01.2019’da Adana Merkez Adliyesi’nde gerçekleşti.

SEGBİS bağlantısındaki sorun sebebiyle duruşmaya bağlanamayan Alparslan Kuytul Hocaefendi bu dosya için daha önce ifadesini vermişti. Avukat Adem Tural Alparslan Kuytul Hocaefendi adına savunma yaptı. Dosyadaki eksiklerin tamamlanması için duruşma 30 Nisan 2019 tarihine ertelendi.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin daha önce 10 Ocak’taki terör mahkemesi yine SEGBİS bağlantısının kurulamaması ve savcının ek süre talebi sebebiyle 4 Nisan 2019’a ertelenmişti.

“Madem SEGBİS Kurulamıyor O Halde Yüz yüze Savunma Hakkı Verin”

Semra Kuytul Hocahanım, Bolu F Tipi Cezaevi önünde yaptığı açıklamada; Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin vaktinin çoğunu mahkemelere ayırdığını ancak mahkemelerimin ertelendiğini ifade etmişti.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin sevenleri ise kurulamayan SEGBİS bağlantısı sebebiyle mahkemelerin aylar sonrasına ertelenmesine sosyal medya üzerinden “Madem SEGBİS kurulamıyor, o halde yüz yüze savunma hakkı verin” diyerek tepki gösterdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?