Alparslan Kuytul Hocaefendinin Dosyasının Hukuki Değil Siyasi Olduğunun Delili 1-2-3

Alparslan Kuytul Hocaefendinin Dosyasının Hukuki Değil Siyasi Olduğunun Delili 1-2-3

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİNİN İDDİANAMESİNDEKİ ÇELİŞKİLER

16 Aydır haksız ve hukuksuz bir şekilde cezaevinde tutuklu bulunan Alparslan Kuytul Hocaefendinin iddianamesi hukuki açıdan bir çok çelişkilerle doludur Alparslan Kuytul Hocaefendinin iddianamesinde bulunan çelişkiler, asılsız iddia ve varsayımlar; sürecin hukuki değil siyasi işlediğininin bir delilidir.

ÇELİŞKİ 1

 Vakıf mevzuatına göre vakfın işleyişinden ve oluşacak yasal durumlardan sorumlu olmak resmi olarak vakfın yöneticisi durumundakileri bağlayıcı bir durumdur. Alparslan Kuytul Hocaefendi vakfın kurucularındandır ancak vakıfta herhangi bir resmi görevi bulunmamaktadır. Dolayısıyla vakıf mevzuatı gereği sorumlu tutulması mümkün değildir. Konuyla ilgili 16 aydır cezaevinde tutulan Alparslan Hocanın tutuklu yargılandığı iddianamede yer alan Vakıflar Genel Müdürlüğü teftiş raporunda Alparslan Hocanın, vakıf kurucularından olmasına rağmen resmi kayıtlarda vakıf yöneticisi olarak yer almadığı için mevzuat gereği sorumlu tutulmasının mümkün olmadığı belirtilmektedir.

İddianamedeki Çelişki 1

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİNİN KONUYLA İLGİLİ SAVUNMASI VE İDDİANAMADEKİ 1. ÇELİŞKİNİN DETAYLARI

ÇELİŞKİ 2

Alparslan Kuytul Hocaefendinin İslam Medeniyeti istediği ve bunun için tüm faaliyetlerinde “Biz Medeniyetimize Dönüyoruz” sloganıyla hareket ettiği belirtilmiş diğer yandan cümlenin hemen akabinde de bununla beraber hükümeti eleştirdiği vurgulanmıştır. İslam Medeniyeti istemek suç olmasa gerektir ki hemen akabinde suçmuş gibi özellikle hükümeti eleştirmesi üzerinde durulup bu durum yargılanma ve tutuklanmaya gerekçe gösteriliyor.

İddianamedeki çelişki 2

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİNİN KONUYLA İLGİLİ SAVUNMASI
VE İDDİANAMADEKİ 2. ÇELİŞKİNİN DETAYLARI

ÇELİŞKİ 3

İddianamede suç örgütünün (!) yaptığı suça dair faaliyetler olarak (halka açık siyer ve tefsir dersleri, vakıfta ders öncesi Kur’an okunması gibi) zaten vakfın kuruluş amacına uygun eğitim ve hizmet faaliyetleri zikredilmiştir. 

İddianamedeki çelişki 3

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİNİN KONUYLA İLGİLİ SAVUNMASI VE İDDİANAMADEKİ 3. ÇELİŞKİNİN DETAYLARI

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİNİN KONUYLA İLĞİLİ TARİHE GEÇECEK SAVUNMASI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?