Alparslan KUYTUL Hocaefendi’nin Filistinlilere Hitabı

Alparslan KUYTUL Hocaefendi’nin Filistinlilere Hitabı

 

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Hamd âlemlerin Rabbi olan Allah’a, Salat ve selam peygamberimiz Muhammed’e, ailesine ve tüm ashabına olsun.

Biz Furkan hareketi olarak Filistinli kardeşlerimize diyoruz ki; Ey kardeşlerimiz! Muhakkak ki Allah sizi kutsal topraklardaki mukaddesatına koruyucu yaparak size bağışta bulundu.

Allah’ın bereketi ile cihadınıza devam edin. Tüm mukaddesatı ve Filistin topraklarını özgürleştirinceye kadar sebat edin. Biz sizinle beraberiz ve kesinlikle sizden bir şey esirgeyecek değiliz.

100 senedir Allah yolunda cihad ettiğinizden ve Filistin topraklarını koruduğunuzdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz.

Allah (cc) şehitlerinizin kadrini yükseltsin ve onları üstün Firdevs Cenneti ile rızıklandırsın. Müslümanlar gerçek anlamda size yardım etmedikleri, mes’uliyetlerini yerine getirmedikleri ve hatta bazı Arap Devletleri size komplo kurdukları, ihanet ettikleri ve sizi sattıkları halde, O’nun yolunda yaptığınız cihadı kabul etsin.

Ey Müslümanlar! Bilin ki; Filistin’in özgürlüğü ilk olarak; Kendinizi değiştirerek ve dininiz İslam’ı hakiki anlamda öğrenerek ve Allah yolunda cihadın gereklerini yerine getirmenizle başlar. Kendinde ifrat ve tefritin olmadığı, sağa ve sola sapmayan, kapsamlı bir cihad ile…

İkincisi ise; Zalim olan nizamınıza karşı harekete geçmeniz ile… Çünkü onlar düşman İsrail’in birinci savunma hattıdırlar (koruyucusudurlar).

Müslümanlar; kendi ülkelerinde harekete geçmezlerse, Allah yolunda cihad etmezlerse ve ülkelerinde İslam’ı hakim kılmazlarsa Filistin’i hiçbir zaman İsrail işgalinden kurtaramayacaklardır. Çünkü Filistin’in etrafında bulunan devletlerin bir çoğu hain ve İsrail’in hizmetkarlarıdır.

Filistin toprakları, Siyonistler tarafından idare ediliyorsa diğer İslam ülkeleri de Laiklik ile idare ediliyor. Bu nedenledir ki Müslüman halklar gerçek anlamda Filistinlilere yardım edememektedirler. O halde Müslüman halklar öncelikle kendi laik nizamlarından kurtulmaları gerekir ki Filistinlileri Siyonist işgalden kurtarmak için yardım etmeye güçleri yetsin.

Ey Filistin Halkı! Biliniz ki! Sizin ülkenizde kafirler var ve size zulmediyorlar. Bütün halk onları biliyor ve bundan dolayı onlarla topluca savaşabiliyorsunuz. İslam halklarının çoğunluğunda ise Müslümanlara hükmeden münafık yöneticiler var ve Müslümanlar onları gerçek halleriyle tanımıyor ve bu nedenle onlara karşı cihad etmiyorlar. Sizin de bildiğiniz gibi münafıklar, kafirlerden daha tehlikelidir.

Filistin’in etrafındaki devletlerde yaşayan Müslümanlar özgürlüğe kavuşmadan önce Filistin’in özgürlüğünün gerçekleşmesi mümkün değildir.

Ey Müslümanlar! Bilin ki; Düşman İsrail ile yaptığımız savaşımız zordur ve uzundur. Bu nedenledir ki bize düşen iman ve sabır ile donanmaktır. Çünkü yardım sabırla olur ve her zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Allah amellerinizi (mükafatını) eksiltmez ve netice Allah’tan sakınanlarındır.

Düşman İsraillilere diyoruz ki; Muhakkak ki biz İsrail’i tanımadık ve asla tanımayacağız.

Dünyadaki tüm Müslümanları, Kudüs’e ve kardeşleri olan Filistinlilere yardım etmeye ve düşman İsrail ile ilişkileri kesmeye davet ediyoruz.

Biz Furkan Hareketi olarak Filistin halkını destekliyor, onlar için dua ediyor ve onlarla kenetleniyoruz. Allah-u Teala’ya Filistinlileri koruması ve düşmanlarına karşı yardım etmesi için niyaz ediyoruz.

Alparslan KUYTUL

Kudüs Mitingi – Furkan Hareketi – Adana/Türkiye

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?