Alparslan Kuytul Hocaefendinin Telefon Görüşmeleri Neden Yasaklandı?

Alparslan Kuytul Hocaefendinin Telefon Görüşmeleri Neden Yasaklandı?


SİLAHLI SUÇ ÖRGÜTÜ MÜ(!)

Twitter hesabından, Alparslan Kuytul Hocaefendinin ailesiyle yaptığı telefon görüş hakkının engellenmesine sebep olarak gösterilen gerekçeyi paylaşan Tural,
görüş hakkı” örgüt üyelerine mesaj vererek, propaganda yaparak örgüt üyelerini yönlendirdiği” gerekçesiyle yasaklanmıştır” denildiğini aktardı.

Bu skandal yasaklama kararının ise CGTİH tüzüğün “Suç işlemek amacıyla kurulan silahlı örgütün yöneticiliğini yapmaya devam eden… kurum içi veya dışındaki kişilere talimat veya mesaj veren hükümlülere telefon görüşmesi hiçbir şekilde yaptırılmaz.” şeklindeki maddesine dayandırıldığını belirten Tural, kararın bu maddeye dayandırılamayacağını gerekçeleri ile açıkladı.

BU KISITLAMA KARARI TAM BİR FİYASKO!

Bolu Cezaevi Müdürlüğünün yasaklamaya getirdiği gerekçede geçen “Silahlı örgüt” hususunu eleştiren Tural, Alparslan Hoca’nın silahlı örgütten yargılanmadığını ve bu kısıtlama kararının tam bir fiyasko olduğunu ifade etti.

Ayrıca 5275 sayılı kanunun 115.maddesini de hatırlatan Tural, tutukluların telefon görüş haklarını kısıtlama yetkisi yargılandığı mahkemelere ait olduğunu belirterek 10 dakikalık telefon görüşmesine dahi tahammül edilemiyor yazık” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?