AMR AHMED ABDELATY OKASHA DARBECİ MISIR YÖNETİMİNE TESLİM EDİLMESİN!

AMR AHMED ABDELATY OKASHA DARBECİ MISIR YÖNETİMİNE TESLİM EDİLMESİN!

3 Temmuz 2013 yılında dönemin Genelkurmay Başkanı Abdülfettah el Sisi komutasındaki Mısır Silahlı Kuvvetlerinin hükümet ve eylemcilere verdiği 48 saatlik uzlaşma süresinin dolması üzerine ordunun yönetime el koymasının ardından Sisi Cuntası yaklaşık 6 yıldır Müslüman halka yönelik katliamlarına ve zulümlerine devam etmektedir.
Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de bulunan İhvan mensubu Muhammed Abdulhafız Hüseyin, Müslüman yöneticiler tarafından siyasi(!) ve diplomatik(!) bir takım menfaatler uğruna Darbeci Sisi yönetimine teslim edilmiştir.
Muhammed Abdulhafız Hüseyin, iade edilmesinin ardından gördüğü ağır işkenceler sonucu akli melekelerini kaybetmiş ve henüz sual sorulmadan suçlamaları kabul etmiştir.
Aynı şekilde dün Türkiye’de yaşayan Mısır vatandaşı Amr Ahmed Abdulaty Okasha, TEM ekiplerince Bayrampaşa da ki evine baskın yapılarak gözaltına alınmış ve birkaç günlük gözaltından sonra Mısır’a gönderileceği öğrenilmiştir.
Furkan gönüllüleri olarak, tüm darbelere karşı olduğumuzu bir kez daha ilan ediyor ve Türkiye’de yaşayan Mısır vatandaşı Amr Ahmed Abdulaty Okasha,’nın darbeci Sisi yönetimine iade edilmek istenmesine, ŞİDDETLE karşı çıkıyoruz.
Türkiye’ye olan güvenin bir kez daha sarsılmaması adına yetkilileri önlem almaya davet ediyor ve bu gibi acı verici olayların yeniden tekrarlanmamasını talep ediyoruz.

15 Mart 2019

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?