Ankara’lı Hanımlar” Toplumun İhyasında Biz de Varız” Dediler

Ankara’lı Hanımlar” Toplumun İhyasında Biz de Varız” Dediler

Ankara da Furkan İlim ve Hizmet Derneğinin düzenlediği “Toplumun İhyasında Müslüman Kadının Vazifesi” konulu konferans hanımların yoğun ilgisi ve katılımıyla gerçekleşti.

Zambak Kültür Merkezinde düzenlenen ve yaklaşık bin kişinin katıldığı program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Şiir ve sinevizyon gösteriminin yanı sıra Grup Furkan Bayan Korosunun kendi besteleriyle söyledikleri ezgi ve marşlar izleyicileri coşturdu. Büyük beğeni toplayan Grup Furkan marşları salondan büyük alkış aldı. Daha sonra konferans bölümüne geçilen programda konuşmacı olan Rümeysa Sarısaçlı Hocahanım “Toplumun İhyasında Müslüman Kadının Vazifesi” konulu konferans verdi. Konuşmasın da Hocahanım şu konulara değindi;

-Haramların alenen işlendiği Allah’ın hükümlerini yaşamanın zor ama haramları işlemenin kolay olduğu şu asırda İslami Mücadele kadın erkek her müslümana farzdır.Allah’ın hakkını kulların gasbettiği, İslamın içinin boşaltılmaya çalışıldığı günümüzde toplumun ihyası için çaba sarfetmek her müslümanın vazifesidir.

-Toplumları yetiştiren kadınlardır.Toplumun düzelmesi kadınların düzelmesine bağlıdır.Bu düzelme sahih İslami kaynaklardan alınacak eğitimle mümkündür.

-Asrı saadetteki sahabe hanımları toplumun ihyasında kadının etkisinin en önemli unsur olduğunu bizlere ispatlamışlardır.Hz.Sümeyye, Ümmü Umare, Hz.Rümeysa ve daha nice büyük Şahsiyetlerin hayatı müslüman hanımlar için en büyük örneklerdir.

-Şirkin ve zulmün kol gezdiği böyle bir dönemde müslüman kadına yeniden ihtiyaç duyulmaktadır.Bugün bizler de toplumun ıslahı ve aydın-alim nesillerin yetişmesinde üzerimize düşen vazifeyi yapmalı, evlatlarımızı yeniden sahabe nesli gibi yetiştirmeli, hem beşeri hem de islami eğitimden geçerek bu uğurdaki mücadeleyi sürdürmeliyiz…

 

Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?