Avrupa Bir Kez Daha Özgürlük İçin Yürüdü!

Avrupa Bir Kez Daha Özgürlük İçin Yürüdü!

Almanya’da Özgürlük Yürüyüşü

Furkan gönüllüleri, 30 Ocak itibariyle tutuklu bulunan, diğer mahkumlardan farklı olarak tek başına tutulan ve insan hakları dilinde ‘işkence’ olarak adlandırılan TECRİT zulmüne maruz bırakılan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin özgürlüğe kavuşması için meşru çerçevede etkinlikler düzenlemeye devam ediyorlar.

Bugün AVRUPA’da yaşayan Furkan gönüllüleri ve sevenleri (Türkiye saati ile) saat 17.30’da (Avrupa saati 15.30’da) Almanya’nın Dortmund kentinde ‘ALPARSLAN KUYTUL İÇİN ÖZGÜRLÜK YÜRÜYÜŞÜ’ gerçekleştirdiler.

8177d074-ceab-4ca5-9b09-49d4bf091ff0748b14c0-7a28-432d-82d1-61d4b4760602

 

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Avrupa’da yaşayan talebeleri ve sevenleri 51 gündür Türkiye’de yapılmaya çalışılan ‘ALPARSLAN KUYTUL’A ÖZGÜRLÜK’yürüyüşlerini bir kez daha Almanya’da gerçekleştirdi. Yapılan yürüyüşe Avrupa’nın dört bir yanından katılımlar gerçekleşti.

Yürüyüş boyunca Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin talebe ve sevenleri, özgürlük pankartları açarak sloganlar ve tekbirler eşliğinde büyük bir yürüyüş gerçekleştirdiler.

15865fa9-5a99-436c-8ee3-dda49182f5a8

 

30 Ocak operasyonundan bu yana Furkan vakfının yasal çerçevede gerçekleştirmek istediği her faaliyete izin vermeyen yetkililer, Furkan gönüllülerini sürekli baskı altında tutmaya çalışmışlardır. Hocaefendi hakkında isnat edilen suçlamalar Mit’in istihbarat raporlarıyla bir bir düşmüş olmasına rağmen 9 ay boyunca Alparslan Kuytul Hocaefendi başta olmak üzere tüm Furkan gönüllülerine suçlu muamelesi yapılmaya ve medya aracılığıyla halka olumsuz yönde algı oluşturulmaya çalışılmıştır.

Furkan gönüllüleri, 9 aydır haksız yere cezaevinde tutulan bir âlime yapılan haksızlığı kınamak için bu şekilde Türkiye çapında bir özgürlük yürüyüşü yapma müracaatında bulunmuş ancak yapılan başvurulara red kararı gelmiştir.
Ancak hocaefendinin Almanya’da bulunan sevenleri geçen ay aynı taleple yetkili mercilere başvuruda bulunmuş, ‘düşünce ve ifade özgürlüğü’ esas alınarak özgürlük yürüyüşü için yapılan başvuru kabul edilmişti.Bunun üzerine Almanya’da Avrupa’nın çeşitli şehirlerinden katılımcıların da bulunduğu binlerce kişilik bir yürüyüş gerçekleştirildi.
Bugün de Almanya’da özgürlük yürüyüşünün 2.si gerçekleşiyor.

Bir yandan vatanı ve milleti adına her daim hayırlı hizmetlerde bulunmuş bir İslam aliminin özgürlüğe kavuşması için yapılmak istenen yürüyüşe Türkiye’de hiçbir şekilde izin verilmezken,  öte yandan dünya çapında islamofobi ile ün salmış Avrupa ülkelerinden birinde bu yürüyüşe 2. kez müsaade edilmiş olması Türkiye tarihine ne yazık ki büyük bir UTANÇ olarak geçecektir.

Canlı yayını İzlemek İçin;

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?