BU YIL HEDEFİMİZ; “KARDEŞLİK VE DAYANIŞMA”
BU YIL HEDEFİMİZ; “KARDEŞLİK VE DAYANIŞMA”
15 Eki 2020

Furkan Gönüllüleri olarak her sene belirlediğimiz hedef doğrultusunda gelişim göstermeyi amaçlıyor ve buna dönük çalışmalar yapıyoruz. Her yıl belirlediğimiz bu hedeflerle Öncü bir neslin hazırlanmasına katkı sağlamayı umuyor, bu vesileyle İslam Medeniyetine doğru sağlam adımlarla yürümeyi amaçlıyoruz. Bu yıl da hedefimizi “Kardeşlik ve Dayanışma” olarak tayin ettiğimizi tüm kardeşlerimize ilan ediyoruz.

Geçmiş senelerde; “Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğüt ile davet et” ayetiyle DAVET SENESİ, “Yaratan Rabbinin adıyla oku!” ayetiyle OKUMA SENESİ, “Şüphesiz Allah, kendi yolunda, sanki birbirlerine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak çarpışanları sever” ayetiyle ZİYARETLEŞME VE DAYANIŞMA SENESİ, “Bir insanın hidayetine vesile olman senin için dünyadan ve içindeki her şeyden hayırlıdır” hadisiyle TANITIM VE İLGİ SENESİ, “Allah’a çağıran, salih amelde bulunan ve: “Gerçekten ben Müslümanlardanım” diyenden daha güzel sözlü kimdir?” ve “Önce en yakın akrabanı uyar” ayetleriyle İLGİLENME SENESİ, Alparslan KUYTUL Hocaefendi’nin “Rabbiyle diyaloğu zayıf olanın nefesi kısa olur” sözüyle MANEVİ GELİŞİM SENESİ olarak belirlenmişti. 

“Allah’ın ipine hepiniz sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın” ayetinin gereği olarak oluşturulması gereken İslam kardeşliği, en büyük hedefimiz olan ümmetin kurtuluşu ve İslam Medeniyetinin inşasında önemli rol alacaktır. İslam kardeşliğinin yerleştiği bir toplumda dayanışma sağlanacak ve ümmet olmaya dönük adım atılacaktır.

İnsanların birbirinden uzaklaştığı Batı toplumunda, yakınlaşmalar maddi çıkarlara dayanmakta, toplumu bir araya getirecek manevi bir bağ bulunamamaktadır. İslam Medeniyetinde yer alan kardeşlik hukuku ise toplumu bir arada tutacak, dağılıp parçalanmasını önleyecek kaideler içerir. İslam kardeşliğiyle sağlanacak dayanışma ve beraberlik, her türlü zulmün ve fitnenin karşısında, ümmete dayanak olacaktır.

Furkan Gönüllüleri olarak tayin ettiğimiz “Kardeşlik ve Dayanışma” hedefi doğrultusunda zaman zaman yaptığımız araştırma ve tavsiye niteliğindeki uygulamaları sizlerle paylaşıp, hedefimizi tatbik etmeye gayret edeceğiz. Hedefimizle alakalı hatırlatmalarda bulunup kardeşlik duygusunun pekişmesine katkı sağlayacağız. 

Furkan Gönüllüleri olarak “Kardeşlik ve Dayanışma”yı hedef edindiğimiz senenin hayırlı ve bereketli geçmesini, mazlum İslam ümmetinin kurtuluşu yolunda bir adım olmasını Rabbimizden niyaz ederiz.

FURKAN GÖNÜLLÜLERİ