Çarpıtma Haberlerinizi Kınıyoruz!

Çarpıtma Haberlerinizi Kınıyoruz!

Furkan Vakfı’ndan Karalama Kampanyasına Katılan Yayın Organlarına Sert Cevap!

Bu Karalama Kampanyasına Katılan Tüm Yayın Kuruluşlarını
Şiddetle Kınıyoruz!
İnsaflı olanlara ithafla olay şudur ki; CHP Ankara Yenimahalle Belediyesi konferans yapacağımız salonu önce bize tahsis etmiş, ücretini almış daha sonra kendi ifadeleriyle bazı derin güçlerin baskısı sonucunda konferansa üç gün kala iptal ederek bize büyük bir zulüm yapmıştır. Bu iptal ile on binlerce liralık duyuru masrafları, Türkiye’nin dört bir tarafından otobüs, uçak ve taksilerle konferansa gelenlerin harcadığı on binlerce liralık yol ücretleri, onlarca kardeşimizin afiş ve duyuru çalışmalarında çektikleri zahmet hiçe sayılmıştır. Bunun üzerine Nazım Hikmet Kültür Merkezi önünde düzenlediğimiz Basın Açıklamasına binlerce insan katılmış, burada konuşan Alparslan Kuytul Hocaefendi, “tevhidin anlatıldığı konferansların yapılmasına engel olunduğunu, bunun büyük bir zulüm olduğunu ve bu zulme tepki göstermenin gerekliliğini” anlatmıştır. Konuşmasının bir bölümünde de, güvenilir iki kardeşimizin gördüğü sâdıka rüyaya kısaca değinmiştir.
Temel ilkesi Rabbanilik olan cemaatimiz, ne bugün ne de geçmişte, rüyalarla, kerametlerle hareket etmemiştir. 10 Nisan’da, Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Ankara’da toplanan insanları oraya getiren de, görülen sadıka rüyalar değil cemaatimizin verdiği karardır.
Bilmenizi istediğimiz nokta şudur ki; Cemaatimiz yıllardan beri Tevhidi savunmuş, haramları helalleştiren, İslamî hareketin önünde engel olan her kim olursa olsun onlara muhalefet etmiş ve hiçbir zamanda hakkı söylemekten korkmamıştır. Bu tavizsiz dik duruşumuz İslam düşmanlarının ve bazı karanlık güçlerin çeşitli şekillerde bize karşı baskı ve yıldırma politikası izleyerek birçok alanda önümüze engeller çıkarmalarına sebep olmuştur.
Bize yapılan zulüm ve buna karşı gerçekleştirdiğimiz eylem ve tavizsiz dik duruşumuz örtbas edilmeye çalışılmakta ve rüya meselesi öne çıkarılmak suretiyle haklı davamız gölgelenmeye gayret edilmektedir. Aleyhimizdeki haberlerin medyada yer bulmasının sebebinin sesimizi kesmeye çalışan bu kimselerin ‘meydanda’ yapamadıklarını ‘medyada’ gerçekleştirme çabası olduğunu biliyoruz.
Resmi youtube kanalımızdan basın açıklamamızın tamamını seyredebilirsiniz.

Şiddetle Kınıyoruz!
Güya haber kanalı olduğunu iddia eden ama dürüst habercilik anlayışından uzak haberlere imza atan, bilmeden ve araştırmadan ortaya atılan her habere atlayan ya da bile-isteye bir takım karanlık güçlere hizmet ederek bu karalama kampanyasına katılan tüm yayın kuruluşlarını şiddetle kınıyoruz!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Mihriban dedi ki:

    İslam davasını yüklenen öncülere iftira atanları cimbizla ma yapanları algı operasyonları (GAHHAR olan ALLAH a havale ediyoruz sizi Rabbe şikayet ediyoruz

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?