Eşine Özgürlük İstediği İçin Mahkemeye Çıktı!

Eşine Özgürlük İstediği İçin Mahkemeye Çıktı!

Semra Kuytul Hocahanım ve beraberindeki 5 kişi 30.10.2018 tarihinde Bolu’da özgürlük simgeli atkı taktıkları için gözaltına alınmış ve ifade vermişlerdi. Semra Kuytul eşine özgürlük isteğiyle taktığı atkıdan dolayı dün(21.12.2018) mahkemeye çıkarıldı.Talimat mahkemesi görüldü. Duruşma ise Mart ayında Bolu’da görülecek.

Ayrıca Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde takılan ve bir çok kişinin gözaltına alındığı özgürlük simgeli atkı sebebiyle ilk mahkeme gerçekleşmiş oldu. Ancak Semra Kuytul’un da aktardığına göre Bolu’da gözaltı sebebi atkı olmasına rağmen mahkemede 2911. sayılı ‘toplantı ve yürüyüş’ kanununa muhalefet suçlaması yöneltildi.

Semra Kuytul mahkemedeki çelişkiyi, yaptığı paylaşımda şöyle aktardı;

Memleketteki hukuksuzluklara ve hassaten yaşadığımız şu zulme dikkat çekme amaçlı bastırdığımız atkılar sebebiyle bugün ilk mahkememize çıktık. Garip olan, konu atkı takmak fakat suçlama 2911. Ama olayda ne toplanma var ne yürüyüş!

Bolu’da ikinci gözaltına alınışımızda gerçekten buradaki yürüyüşlerimiz gibi yürümüyorduk. 🙂
Sadece atkılarımızla ikişer kişi ve dağınık olarak camiye gidiyorduk. Mobesa görüntüleri de vardır. Zaten polis dağılın falan diyemedi, sadece atkıyı çıkarın öyle gidin, dedi.

Atkılı 2 arkadaş polis tarafından durdurulunca bizde 2 kişi yanlarına gittik 4 oldu. Arkamızdan gelip ne oluyor diye soran ve atkısı bile olmayan 2 kişiyi de polis alınca 6 olduk. İşte böyle bir garebetle bugün mahkemeye çıktık. Mart ayında ikinci duruşmamız olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?