Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Basın Bildirisi

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Basın Bildirisi

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı kurulduğu 1994 yılından bu yana ümmetine, vatanına ve milletine hizmet etmeyi şeref bilen, yetiştirdiği ahlaklı ve dindar nesil ile halkına ümit vadeden İslami bir Harekettir. Vakfımız, bu hayırlı çalışmalarıyla her zaman değerli halkımızın teveccühünü kazanmıştır.

FURKAN VAKFI’NA ENGEL!

Vakfımızın kurucusu Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi gençlik yıllarında başladığı İslam’a hizmet çalışmalarını azim ve kararlılıkla sürdüren değerli bir âlimdir. 22 yıldır ülkemizin birçok ilinde ve Avrupa’da olmak üzere, toplamda yüzlerce konferans gerçekleştirmiştir. Halkımızı bilinçlendirmek ve Kur’an’ın mesajını her yerde duyurmak için yaptığı bu konferanslarda devlete-millete zarar verecek herhangi kötü bir olay da yaşanmamıştır. Fakat ne yazık ki, bu konferanslar Nisan 2014 yılından bu yana AKP Hükümeti tarafından engellenmektedir.

SPOR SALONLARINDA KONFERANS YAPMA YASAĞI!

Spor salonlarında yapılan konferansların iptal süreci, ilk olarak 25 Mayıs 2014’te “İstanbul’un Fethi” konulu İstanbul konferansının; önceden izin alınmış ve anlaşma yapılmış olmasına rağmen, hiçbir gerekçe gösterilmeden konferansa iki gün kala, Cuma günü mesai bitimine yakın bir zamanda AKP’li Bağcılar Belediyesi tarafından iptal edilmesiyle başladı. O günden itibaren Türkiye’nin tüm illerinde; Spor Bakanlığı’na, Milli Eğitim Bakanlığı’na ve hatta tüm bakanlıklara bağlı salonlarda konferans yapılmasına izin verilmedi.

YETMEDİ; DÜĞÜN SALONLARI DA ENGELLENDİ!

Konferanslarını düğün salonlarında yapmaya mecbur bırakılan Furkan Vakfı mensupları, zaten sığmadığı ve zorluklarla yerine getirmeye çalıştıkları bu konferanslarda da engellemelerle karşılaştı. Bir müddet sonra “bazı güçler tarafından çok ciddi tehditler alıyorum” diyerek verdiği salonu iptal etmek isteyenler ve son anda iptal eden düğün salonu sahipleri oldu. Bununla da kalmadı tüm şehirlerde bez afişler toplandı, el ilanı dağıtan arkadaşlar tehdit edildi, karakola çağrılarak ifadeleri alındı hatta darp edilerek ellerindeki el ilanları zorla alınanlar bile oldu.

TARİH ŞUNLARI YAZDI;

İslam’a hizmet için kurulmuş olan Furkan Vakfı’nın; 100’den fazla konferansı iptal edildi, 100’den fazlasının da afişleri toplandı, mensuplarına binlerce liralık cezalar kesildi. Ayrıca, düğün salonu sahipleri ve konferansı yayınlamak isteyen televizyon kanalı sahipleri tehdit edildi. Bunun sonucunda Furkan Vakfı’nın, hiçbir maddi karşılık beklemeksizin; İslam davası için gece-gündüz çalışan fedakâr mensupları, AK Parti Hükümeti döneminde defalarca maddi-manevi zarara uğratıldı.

Son olarak da; 23 Nisan 2017 Pazar günü saat 18.30’da Adana’da düzenlemeyi planladığımız “Model İnsan Hz. Peygamber” konulu Kutlu Doğum Programımız, yine son anda Adana Valiliği tarafından iptal edildi.

ŞİDDETLE KINIYORUZ!

Binlerce liralık masraf ve yüzlerce insanın yaptığı duyuru çalışmaları ve bütün hazırlıkların yapılmış olmasına rağmen yaklaşık 10 bin kişinin katılımının beklendiği konferansımızın Adana Valiliği tarafından son anda iptal edilmesini şiddetle kınıyoruz.

Kendilerine yapılan engellemelerde fikir özgürlüğünü her türlü yolla savunarak baskı ve engellemeleri kınayan AK Parti Hükümeti, Furkan Vakfı’nın konferanslarını 3 yıla yakındır çeşitli yollarla engelliyor ya da son anda iptal ediyor. Furkan Vakfı yetkilileri ve gönüllüleri olarak bunu 3 yıldır gündeme taşıdığımız halde her geçen gün engellemeler artarak devam ediyor. Yıllardır birçok ilde çeşitli engellemelerle karşılaştığımız halde Vakfımızın Genel Merkezi’nin bulunduğu Adana’da böylesine bir engelleme ile ilk defa karşılaşmaktayız.

Adana Valiliği’ne bu kararı verdirtenler, sadece bir konferansı iptal etmediler; bu kadar emeği, masrafı ve hazırlığı görmezden gelerek bir kez daha binlerce insanın hakkına girdiler. Ayrıca bu engellemeler sadece bizimle sınırlı kalmayıp başka grup ve cemaatlere de yapılmakta, bu şekilde İslami hareketlere darbe vurulmaya çalışılmaktadır. Bize ve mücadelemize zulmedip, haksız engellemelerle bu sıkıntıları yaşatanlar Türkiye Tarihi’ne; “İslami konferans ve çalışmalara darbe vuranlar” olarak geçeceklerdir.

KIYMETLİ HALKIMIZ,

Yapılan bu zulmü, siz duyarlı halkımızın vicdanına ve Rabbimize havale ediyoruz. Furkan hareketi mensupları olarak bizler, üç yıldır hiç bir haksızlığa boyun eğmedik ve her defasında elbirliği ile hakkımızı almaya çalıştık. Allah’ın izni ve yardımıyla bundan sonra da haksızlığa boyun eğmeyecek, baskı ve engellemelere rağmen yolumuza daha sağlam adımlarla devam edeceğiz. İslami faaliyetlere sürekli darbenin vurulduğu bu günleri unutmayacağız ve asla unutturmayacağız!

İslami hareketi bitirmek isteyenler bilsinler ki: Hakikat güneşi balçıkla sıvanamayacak kadar yücedir. Allah’ın büyümesini istediği bir hareketi, hiçbir güç durduramayacaktır.

 

Kamuoyunun Bilgisine Sunulur

FURKAN EĞİTİM VE HİZMET VAKFI YÖNETİMİ

22.04.2017/ADANA

 

24 Nisan 2017
1.396 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. TURAN dedi ki:

    ALLAH İSLAM ALEMİNE DARBE VURMAYA ÇALIŞANLARI KAHHAR İSMİ İLE KAHRU PARİŞAN ETSİN . YOLUNUZ AÇIK OLSUN FURKAN VAKFI …

  2. ALİ dedi ki:

    BU HASSAS DÖNEMLERDE AKP ICINDE KENDINI BILMEZ HAINLER OLMA IHTIMALI VARDIR LAKIN BU ERDOGAN DUSMANLIGINA GIDERSE RTE ICIN SAVASACAK MILYONLARI UNUTMAYIN

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?