Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfından KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfından KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Furkan Vakfı, 24 yıldır toplumun ihyası ve maslahatları uğrunda ilmi çalışmalar desteği ile İslami hizmet yapan bir vakıftır. Alparslan Kuytul Hocaefendi ise 30 yılı aşkın bir süredir, toplumun hayırlı amellere teşviki, Kur’an-Sünnet çizgisinde nebevi bir anlayışa ulaşması için ilmi dersler veren, gece gündüz demeden gayret sarfeden ve halkın büyük çoğunluğunun teveccühünü kazanmış bir âlimdir.

Vakfımız gönüllülerine yönelik 07.05.2018 Pazartesi günü gerçekleşen şafak operasyonu sonrası yandaş ve tetikçi medya bir kez daha iftira kampanyasına girişti ve Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı olarak meşru daire çerçevesinde toplamış olduğumuz bağışlar bazı haber siteleri tarafından çarpıtılarak haber yapıldı.
Pervasızca iftira atarak milyonlarca paradan (!) bahsedilen çarpıtma haberlerde, bağışlar neticesinde elde edilen gelirler sanki fakirlere ve öğrencilere harcanmamış da şahıslar kendilerine kullanmış gibi bir algı oluşturulmak istendi.
24 yıldır yapmış olduğumuz tüm faaliyetleri halkımızın gözü önünde ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirmemiz sebebiyle faaliyetlerimizin hangi amaca hizmet ettiği, elde edilen bağışların nerede kullanıldığı bizzat halkımız tarafından çok iyi bilinmektedir.
Türkiye’nin çeşitli illerinde, neslimizin hayırlı amellere teşviki ve toplumun ıslahı ve ihyası uğrunda kadın-erkek, genç-yaşlı her kesimden binlerce insana hitap eden yüzlerce konferans ve etkinlik programları ÜCRETSİZ olarak düzenlemektedir.
Furkan Vakfı bünyesinde yüzlerce fakir aile ve talebe yardım görmekte, yetimler doyurulmakta ve giydirilmektedir.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı olarak yaklaşık 4 yıldır Suriyeli mülteciler ile “Kardeş Aile Projesi” kapsamında BİNLERCE ailenin ihtiyaçları karşılanmıştır.

Hatta acı olan şudur ki vakfımız aracılığıyla yardım gören, yüzü gülen binlerce yetim bu operasyonlar sebebiyle bir kez daha yetim bırakılmıştır.
Oluşturmaya çalıştıkları algılar ile faaliyetlerimize halel getirmeye çalışıp itibar kaybı yaşamamızı isteyen bu iftiracı haber sitelerini şiddetle kınıyor, halkımızın menfaatinden başka hiçbir gayesi olmayan Vakfımıza yapılan bu haksızlığı bir kez daha halkımızın vicdanına sunuyoruz.
Allah doğrularla beraberdir.

09.05.2018

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?