Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı olarak Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye Yapılan Kumpas Girişimine Katılan Haber Sitelerini Şiddetle Kınıyoruz!

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı olarak Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye Yapılan Kumpas Girişimine Katılan Haber Sitelerini Şiddetle Kınıyoruz!

Dün akşam sosyal medyada Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 1 Temmuz 2016 tarihinde “Cumhurbaşkanının Rusya’dan özür dilemesini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna verdiği cevaptan 31 saniyelik kısım kırpılarak açıklaması saptırılmış ve Alparslan Kuytul Hocaefendi darbeyi bir gün önceden biliyormuş gibi algı oluşturmaya çalışılmıştır. 14 Temmuz tarihinde yayınlanmış gibi gösterilen bu açıklama 1 Temmuz tarihinde yapılmıştır ve asıl itibariyle darbe konusuyla alakasızdır.

 

asıl-konuşma-tarihi

 

Alparslan Kuytul Hocaefendi 1 Temmuz tarihinde feraset ve basireti ile samimi bir Müslüman olarak ülkesinin gidişatını değerlendirmiştir. Sözü geçen konuşmasında; Obama’nın Cumhurbaşkanı ile görüşmek istememesi, Muhammed Ali’nin cenazesinde Cumhurbaşkanına gösterilen tavır, Uganda Devlet Başkanı’nın tahta oturup Cumhurbaşkanı’nı alçak bir sandalyede oturtarak yaptığı terbiyesizlik gibi davranışlardan yola çıkarak bazı büyük ve derin güçlerin AKP’yi bitirmeye karar vermiş, kendilerince kalemini kırmış olabileceklerini ifade etmiştir. Bugüne kadar hükümetin icraatlarıyla kazandığı puanların elinden teker teker alınmaya başlandığını, hükümetin dünyada yalnızlaştırılmaya ve sevenlerinin azaltılmaya çalışıldığını söylemiş ve Hükümetin bu konuda dikkatli olması gereği hususunda samimi ve iyi niyetle ikazda bulunmuştur.

Basiret ve iyi niyetle yapılan bu değerlendirme takdir edileceğine bundan rahatsız olan bazı güçler tarafından 1 Temmuz tarihinde yapılan bu açıklama 14 Temmuz tarihinde yapılmış gibi gösterilerek darbe ile ilişkilendirilmiş ve sanki Cumhurbaşkanının, MİT’in ve Amerikan istihbaratının bile bilmediği bu darbeyi Hocaefendi’nin bildiği ve Hükümeti tehditte bulunduğu gibi bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Darbeye karşı olduğunu ilk saatlerde açıklayan Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Vakfımız olağanüstü hal ilan edildiği şu günlerde bu şekilde hedef haline getirilmek istenmektedir. Belli ki bazı derin ve karanlık güçler bu haksız ve zalimce darbe girişimini kullanarak tüm cemaatlere ve dindarlara darbe vurmaya çalışmaktadırlar. Böylece bazı cahil ve gafilleri bu darbe girişimine tahrik edenlerin asıl hedefinin bu olduğu anlaşılmaktadır.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye yapılan kumpas girişimine katılan tüm yayın kuruluşlarını  ( Tıme Türk, Sol Haber, Oda tv, haber vaktim, Palo.com, haberdeki sesiniz, çiçeğim.net, egazete.net)  şiddetle kınıyoruz.

35 yıldır İslam’a ve milletine hizmet eden Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye bu iftirayı atarak kendisine ve hareketine zarar vermeye çalışanları Allah’a havale ediyoruz ve bunu yapanlarla sonuna kadar mücadele edeceğimizi tüm kamuoyuna arzederiz.

 

21 Temmuz 2016
915 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

  1. bahar dedi ki:

    Bu iftiraları atanlar planlarınız tutmayacak herkes susmuş konuşmazken Hakkı anlatan hocamızı susturamazsınız.

  2. Çetin dedi ki:

    Kafirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayıcıdır.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?