Furkan Gönüllüleri “Gündem Özel Programında” 22 Ağustos Mahkemesini Değerlendirdi

Furkan Gönüllüleri “Gündem Özel Programında” 22 Ağustos Mahkemesini Değerlendirdi

22 Ağustos Perşembe günü Alparslan Kuytul Hocaefendi ve 44 kişinin yargılandığı “Suç örgütü ve dolandırıcılık” iddialarıyla açılan mahkemenin 3. duruşması gerçekleşti.

Duruşma hakimi Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Furkan Vakfı başkanı Ali Alagöz için tutukluluğun devamına karar verdi.

Dün akşam Furkan Gönüllüleri gerçekleşen mahkemeyi ve mahkemede verilen haksız kararı değerlendirmek amacıyla “Gündem Özel Programı” gerçekleştirdi.

Programa konuk olan Furkan Nesli Dergisi yazarı Murat Gülnar söz konusu dava için “Hiçbir mağdur yok, gerçek manada hiçbir müşteki yok ve 45 kişi içerisinde mal varlığı artmış bir kimse de yok. Böyle bakıldığı zaman bu dosyanın tamamen zanlardan ibaret olduğu ortaya çıkıyor.” yorumunda bulundu.

Programın bir diğer konuğu ise aynı davada yargılanan Murat Temizkan oldu. Vakıf yönetiminde yer alan ve vakfın muhasibi olan Temizkan, davanın açılmasına sebep olan kayıp makbuzların bulunmasına rağmen davanın hala devam etmesinin doğru olmadığını hatırlattıktan sonra dün gerçekleşen mahkemede Furkan Vakfına bağış yapan ve karşılığında makbuz alan tanıkların da mahkeme tarafından dinlendiği bilgisini paylaştı.

Son olarak mahkemeye SEGBİS aracılığı ile katılan Alparslan Kuytul Hocaefendinin mahkemedeki tavrından bahseden Furkan Gönüllüsü “Hocamızı ben aslanlar gibi gördüm, aslanlar gibi kükrüyordu! Ben onda haklı olmanın cesaretini gördüm!” ifadesini kullandı

Gündem özel programını izlemek için;
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?