Furkan Gönüllüleri İtikafta

Furkan Gönüllüleri İtikafta

Ramazan ayının son günlerine girmemiz sebebiyle itikaf ibadeti tekrardan Müslümanların gündemine geldi. Efendimiz (SAV)’in Ramazan’ın son 10 gününde gerçekleştirdiği itikaf ibadeti uzun yıllar unutulmuş, Müslümanların birçoğunun gündeminden çıkmıştı.
Efendimiz (SAV)in sünnetini yeniden hatırlatmak ve canlandırmak maksadıyla yıllardır bu ibadeti mescitlerde, camilerde icra eden Furkan Gönüllüleri bu Ramazan da itikaf ibadeti için camilerde bir araya geldi.
Türkiye’de Alparslan Kuytul Hocaefendi tarafından başlatılan ve yıllardır devam eden bu toplu ibadet etkinliği, bu yıl Alparslan Kuytul Hocaefendi olmadan başlatıldı.
Her yıl bizzat katılım göstererek itikaf ibadetini başlatan Hocaefendi, tutuklu bulunması sebebiyle bu yıl da sevenlerinin yanında olamadı. 8 Şubat 2018 tarihinden bu yana haksız gerekçelerle tutuklu bulunan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin sevenleri, şu günlerde cami ve mescitlerde itikaf ibadetine başlamış bulunmaktalar.
İtikafta her anı dolu dolu geçiren Furkan Gönüllüleri, Ramazan’ın son 10 gününü ibadet ve maneviyat içerisinde geçiriyor. Bu şekilde hem Efendimizin (SAV) sünnetini yaşatmış hem de manevi gelişimlerine katkı sağlamış oluyorlar.
Kur’an, zikir ve tefekkürle geçen 10 gün boyunca maneviyat ve ibadet yoğunluğu yaşanıyor. Aynı zamanda, hangi gün olduğu bilinmeyen bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ne denk gelinmiş ve bu gece de ihya edilmiş oluyor.
Rabbim bu mübarek günler vesilesiyle, tüm İslam alemine uyanış ve yeniden diriliş nasip etsin. Başta Alparslan Kuytul Hocaefendi olmak üzere tüm Müslümanların esaret bağını çözsün, yeniden özgürlüklerine kavuşmalarını nasip etsin.

ADANA\ GÜRSELPAŞA

ADANA\ YÜREĞİR

ANKARA\ MAMAK

ŞANLIURFA

ADANA\ KARAİSALI

ANTALYA

BİNGÖL

GAZİANTEP

İSTANBUL

ADANA \ YÜREGİR

MARDİN

ADANA\ KADİRLİ

KİLİS

MERSİN

KOCAELİ

ADANA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?