Furkan Gönüllülerinden Bayramlaşma Programı

Furkan Gönüllülerinden Bayramlaşma Programı

Haksız bir şekilde 550 gündür Bolu F Tipi Cezaevinde tutuklu yargılanan Alparslan Kuytul Hocaefendinin yüzlerce seveni Adana Merkez Camii’nde bayramlaşmak için bir kez daha bir  araya geldi.

KARDEŞLİK VE MUHABBET ORTAMI OLUŞTU

Binlerce insan, Merkez Camii avlusunda Kurban Bayramlarını tebrik etti. Dördüncü  kez hocalarından uzakta geçirdikleri bu bayramda da buruk bir hava hissedilmekle beraber aynı zamanda Adana’nın merkezinde kardeşlik ve muhabbet ortamı oluştu.

DUALAR EDİLDİ

Mübarek Kurban Bayramı’nın 3. gününde toplanan furkan gönüllüleri, Kur’an-ı Kerim dinleyip, ezgi- ilahi söylediler. Alparslan Kuytul Hocaefendinin kurban bayramının mahiyetini anlattığı ses kaydını dinledikten sonra    ‘Ümmet-i Muhammed’in kurtuluşu,  Alparslan Kuytul Hocaefendi ve haksız bir şekilde tutuklu yargılanan diğer mazlumların biran önce tahliye edilmesi için’ topluca dua ettiler. Taha Demir Hoca, kurban bayarmına özel açıklamalarda bulundu.“Alparslan Hocamız serbest kalmalı”, ” Öncü Nesil her daim Hocasının yanında” şeklinde slogan ve tekbirler yükseldi.  Ayrıca haksız tutukluluğun 550. gününü bir kez daha kınayarak zulümle ilgili pankartlar açtılar. Cami avlusunda toplanan kalabalık birbirleriyle bayramlaştıktan sonra sessizce dağıldı.

CANLI YAYIN

Bayramlaşma, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Youtube kanalından canlı yayınlandı.

İşte o büyük bayramlaşmadan geriye kalan içten ve samimi görüntüler:

ADANA

DÖRTYOL

GAZİANTEP

İSTANBUL

13 Ağustos 2019

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?