07 Mayıs 2021
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021 04:03:42

Furkan Gönüllüleri olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, 06.05.2021 tarihinde bir televizyon kanalında canlı yayın esnasında Alparslan Kuytul Hocaefendi hakkında yapmış olduğu iftiralarla dolu açıklamalarını şiddetle kınıyoruz. Yayın boyunca çarpıtma ve kırpılmış videolarla iftiraların delillendirilmeye çalışılması ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin şahsının hedef alınarak adeta yargıya talimat verilir nitelikte konuşma yapılması devlet adamlığına, vicdana ve hukuka yakışmayacak tarzdadır.

Söz konusu ithamların gerçekle örtüşür hiçbir tarafı bulunmamaktadır. Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi, kendisine atılan “terör” iftirası başta olmak üzere birçok davadan beraat etmiştir. Bahsi geçen yolsuzluk veya diğer ithamların açıklaması birçok defa tarafımızca yapılmıştır ve iftira olduğu ispatlanmıştır. Alınan beraat kararları, kurum raporları ve sair resmi belgeler sosyal medya hesaplarımızda defalarca paylaşılmıştır.

Alparslan Kuytul Hocaefendi 9 Kez Ertelenen Terör(!) Mahkemesinden BERAAT ETTİ!

Beraat alınmış konuların ve iftira olduğu ortaya çıkmış meselelerin, Alparslan Kuytul Hocaefendi' nin gözaltında olup adliyeye sevk edileceği günün akşamında tekrar gündeme getirilmesinin ardındaki art niyet herkesçe fark edilecek niteliktedir. Bu konular tekrardan gündeme getirilerek başta Adana olmak üzere birçok şehirde meydana gelen hukuksuzluklar, darplar ve hak ihlalleri örtbas edilmeye çalışılmıştır. “Yavuz hırsız, ev sahibini bastırırmış” atasözü gerçek olmuştur.

Bizler Furkan Gönüllüleri olarak, iftiralarla ve çarpıtmalarla dolu bu açıklamayı tümden reddediyoruz. Bizzat İçişleri Bakanı tarafından dillendirilen ve hiçbir delile dayanmayan iftiralara, videolu delillerle cevap vereceğimizi buradan ilan ediyoruz.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’yi hiçbir zaman yalnız bırakmadığımız gibi bundan sonra da yalnız bırakmayacağımızı tüm kamuoyuna ilan ediyoruz.

Bizi takipte kalınız.

Furkan Gönüllüleri 7 Mayıs 2021 Saat 04.00