Furkan Gönüllülerinin Özgürlük Arayışına Polis Engeli!

Furkan Gönüllülerinin Özgürlük Arayışına Polis Engeli!

Furkan Gönüllüleri, her pazar olduğu gibi bu pazar da Adana Merkez Park’ta piknik yapmak için bir araya geldi. Hiçbir taşkınlık yapmadan ve çevreye zarar vermeden etkinliklerini gerçekleştiren Furkan gönüllüleri bu tür etkinliklerini polis nezaretinde geçiriyor.

Bu hafta ayrıca polisin engellemesiyle de karşı karşıya kalan Furkan gönüllüleri üzerinde baskılar son bulmuyor. Alparslan Kuytul Hocaefendinin haksız tutukluluğunun yanı sıra, bu tür baskılarla da mücadele eden gönüllüler, her hafta ayrı bir müdahale ve engellemeyle karşılaşıyor.

Her pazar haksız tutukluluğa dikkat çekmek maksadıyla çeşitli etkinlikler düzenleyen Furkan Gönüllüleri bu hafta piknik programında bir araya geldi. Piknik programının ardından basın açıklaması gerçekleştirmek üzere bir araya toplanıldı. İlahilerin söylenildiği esnada polisin ortama müdahale ederek halkı parktan kovarcasına sarf ettiği “pikniğiniz bitti dağılın, ilahi söylemeniz yasak! ” sözleri büyük tepki ile karşılandı.

İlahi söylenmesine parkta oturulmasına izin vermeyen polis ekiplerine seslenen vatandaşların “Adana’da sürekli davullu zurnalı eğlenceler yapılıyor, onlara da böyle müdahale ediyor musunuz?” “Piknik için izin alındığı nerede görülmüş?” sözleriyle tepki göstermesi üzerine emniyet mensupları basın açıklaması yapılmasına sonunda müsaade etti.

Basın açıklamasından önce yapılan engelleme hakkında kısa bir açıklama yapan Furkan Gönüllüsü, tamamen zararsız bir şekilde piknik yapan Furkan Gönüllülerinin polisin haksız müdahalesi ile karşılaşmasına tepki göstererek basın açıklaması yapmanın, piknik yapmanın tamamen hukuki olduğunu ifade etti. Ayrıca, “polisimiz bizim polisimizdir. Hiçbir zaman polislerimizin hassasiyetine karşı gelmedik” ifadelerini kullandı.

Bizler de meşru dairede hakkını arayanlara, zulme sessiz kalmayıp mazlumdan yana olanlara karşı yapılan bu baskı ve engellemeleri bir kez daha kınıyor, daha özgür olacağımız günlerin gelmesini temenni ediyoruz.


Basın açıklamasının tam metni;

Değerli katılımcılar,

İslam dininin temeli,

Kur’an-ı Kerim’in üzerinde en çok durduğu temel mesajı,

Tarih boyunca bütün peygamberlerin uğrunda mücadele ettiği bir kelimedir le ilehe ilallallah.

Peygamber Efendimiz’in de ashab‎ına ‘kurtuluş‏ reçetesi’ olarak gösterdiği bu kelimeyi, bugün biz Müslümanlar sürekli zikrettiğimiz halde Allah’a hakiki manada kulluk yapamı‎yor ve hayat‎mı‎zda büyük değişimler gerçekle‏ştiremiyorken, Sahabe iman ediyor, ‏şirk ve günah dolu hayatı‎nı‎ b‎ırakarak kendisine tertemiz bir sayfa aç‎yordu.

Peki, Hayatlara bu denli Tesir Eden Tevhidin Asl Manas Nedir?

Y‎llarca bize Tevhidin manas‎n‎ ‘Allah vardı‎r; Allah yaratandı‎r’ olarak öğrettiler. Tevhidin orijinal manas‎ ‘Allah’tan ba‏şka ilah yoktur’ demektir. Peki, ilah ne demektir?

 İlah: ibadet edilen, itaat edilen, kanun koyan, en çok sevilen demektir. O halde bir Müslüman ‘La ilahe illallah’ derken ‘Allah’tan ba‏şka ibadet edilecek, itaat edilecek yoktur; Allah’tan baş‏ka otorite, kanun koyucu yoktur; Allah’tan daha fazla sevilecek yoktur’ demi‏ş olmaktadı‎r.

Peki, Neden Allah’n Dediği Olmalıdr?

  • Öncelikle kâinatı, dünya ve içindekileri O yaratmıştır, sahibi O’dur ve Allah yarattıkları üzerinde hak sahibidir. Her şeyin sahibi O ise hükmetme hakkı neden O’nun olmasın!
  • Yine insan‎ yaratan ve en iyi tan‎yan Allah’tı‎r.
  • Ve hiçbir menfaate ihtiyacı olmayan Allah’tır. İnsanlar kanun koyduklarında menfaat hesabı da yaparlar ve bu sebeple çoğu zaman doğrudan ve adaletten vazgeçerler. O halde hiçbir menfaate muhtaç olmayan Allah kanunları koymalıdır.

Ayrıca tüm PEYGAMBERLERİN ORTAK ÇAĞRISIDIR TEVHİD!

Kur’an-‎ Kerim’e baktığımızda bütün peygamberlerin Dedi ki: “Ey kavmim! Allah’a kulluk edin. Sizin O’ndan baş‏ka hiçbir ilahı‎nı‎z yoktur!” diyerek kavimlerini ‘La İlahe İllallah’a davet ettiklerini görüyoruz.

PEKİ, TEVHİD UNUTULUNCA NELER Mİ OLDU?

1 İnsan; nefsine, şeytana ve kendi gibi başka insanlara kul oldu.

2 Kardeşlik yok oldu, anarşi baş gösterdi ve terör çözümlenemez bir dert oldu.

3 Haksızlıklar çoğaldı, adalet kayboldu, zulüm ayyuka çıktı.

4 Depresyon ve bunalımlar artarak intihar edenlerin sayısı rekora koştu.

Ve daha birçok sebep

K‎ıymetli halk‎m‎z, tüm bu olumsuzluklardan rahats‎ızlı‎k duyarak İslam medeniyetine dönüyoruz düsturuyla, unutulmaya yüz tutmuş‏ bu tevhid hakikatini bizlere yeniden öğreten, her zaman ve her yerde hiç çekinmeden tevhidi anlatan muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendiye teş‏ekkür ediyor, yeniden özgürlüğüne kavu‏şması‎n‎ı yüce rabbimizden niyaz ediyoruz.

Ve diyoruz ki GELİN! “LA İLAHE İLLALLAH” DİYELİM KURTULALIM!

Gelin! Tevhid ile ÖZGÜRLEŞELİM! Nefsimizin ve ideolojilerin esaretinden kurtulalım!

Gelin! Tevhid ile DÜNYAYI DEĞİŞTİRELİM, haksızlık, hukuksuzluk ve zulümlere ‘dur’ diyelim!

Gelin! Tevhid ile ADALET getirelim!

Gelin! Tevhid ile dünyayı huzursuzluk diyarından SELAMET YURDUNA çevirelim!

Gelin! Tevhid ile Peygamber Efendimizin vadettiği gibi dünyaya ÖNCÜLÜK edelim ve zalimlere fırsat vermeyelim!

Gelin! Tevhid ile gerçek bir medeniyete, İSLAM MEDENİYETİNE erişelim!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?