Furkan Gönüllülerinin Yaptıklarının Hangisi Suç?

Furkan Gönüllülerinin Yaptıklarının Hangisi Suç?


30 Ocak şafak operasyonundan bu yana faaliyetlerine bir an olsun ara vermeyen Furkan Gönüllüleri, yaklaşık 1 yıldır ‘Alparslan Kuytul’a adalet ve özgürlük’ eylemleri ile Türkiye’nin dört bir yanında çeşitli etkinlikler düzenlediler.

Furkan Gönüllüleri hukuki çerçevede kitap okurken, yürürken, lokum dağıtırken, balon uçururken, çorba dağıtırken, adalet ve özgürlük beklerken çevreye hiçbir zarar vermemelerine rağmen sık sık polis engeliyle karşılaştı ve gözaltına alındılar.

Yaklaşık 8 aydır aralarında bebek ve çocuklu annelerin de bulunduğu yüzlerce kişi, yaptıkları zararsız etkinlikler sebebiyle saatlerce gözaltında tutularak mağdur edildi, hakarete uğradı, ifade verilmeye zorlandı. Hatta özgürlük için yürüyenler mahkemelik oldu.

Bunun üzerine Furkan Gönüllüleri twitterda “Soruyoruz HangisiSuç” etiketi açarak yaptıkları etkinliklerin hukuki çerçevede, sessiz ve zararsız olduğunu ve toplumun faydasına olan etkinlikler gerçekleştirdiklerini ifade ettiler.

Açılan etikette kullanıcılar trajikomik olayları mizaha çevirdikleri videoları paylaştılar. Ayrıca tüm engellemelere rağmen, hakları olan adalet ve özgürlük mücadelelerinden hiç vazgeçmeyeceklerini de vurguladılar.

Sessizliği Bozmak Mı Suç?

Zulmü Anlatmak Mı Suç?

Haksızlığı Söylemek Mi Suç?

Özgürlük İstemek Mi Suç?

Zulme Rıza Göstermemek Mi Suç?

Haksızlığa Karşı Tepki Göstermek Mi Suç?

Adalet İstemek Mi Suç?

İlgili diğer yazımız;

SORUYORUZ! HANGİ BİRİ SUÇ ALETİ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?