Furkan Nesli Dergisi’nin 58. Sayısı Çıktı

Furkan Nesli Dergisi’nin 58. Sayısı Çıktı

Furkan Nesli her ay ele aldığı kapak konusu ve içeriği, gündeme dair yaptığı açıklamalarla ses getirmeye devam ediyor.

Furkan Nesli Dergisi bu ay ki sayısında; hakla- bâtılı birbirinden ayıran, Allah’ın dünyasında insanları kula kulluktan kurtararak özgürlüğe kavuşturan İslam’ın fikirlere verdiği özgürlüğü ve sınırlarını ele aldı. Rabbimiz birçok ayette Müslümanları düşünmeye ve akletmeye sevk etmektedir. İnsanı, yaratılanların en şereflisi olarak addeden Kur’an, insanın düşünme ve üretme mekanizması olan aklına hitapta bulunur, aklını kullanarak şerefini koruma altına alanlardan ise övgüyle bahseder.
İslam’ın fikir özgürlüğüne bakışına ve bunun için çizmiş olduğu sınırlara, buna paralel olarak ideolojilerin fikir özgürlüğüne yaklaşımına dergimiz sayfalarında detaylıca yer verilen sayıda derginin başyazarı Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi başyazısıyla bu sayı da “Ümmetimizin Çökertilmesinin Hikmetleri” konusunu ele alıyor.
Murat Gülnar; “İslam’da Fikir Özgürlüğü Ve Sınırları” yazısı ile asr-ı saadetten günümüze insanların fikir beyan etmekte ne kadar özgür olunduğunu ve İslam’ın bu noktada çizdiği sınırları anlatıyor.
Rumeysa Sarısaçlı; “Demokrasi’de Fikir Özgürlüğü” yazısı ile aslında anlatılanlarla uygulananların aynı olmadığını, demokrasinin özgürlüğünün Müslümanlara gelince sonlandığını, pembe bir yalandan ibaret olduğunu anlatıyor.

Ayrıca derginin İstatistik sayfasında; “Tarih Boyunca Diktatörler” başlığı ile tarihe adını “zalim- diktatör” olarak yazdıran şahsiyetlere yer verilmiş.

Allah’ın dünyasında Allah’ın dediğinin olduğu, böylece tüm insanlığın gerçek özgürlüğe kavuştuğu bir medeniyete kavuşmak duasıyla… Allah’a emanet olun…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?