Furkan Vakfı 26 Yaşında
24 Kas 2020

Furkan Vakfı baskıya, iftiralara, engelleme ve zulümlere rağmen tertemiz geçmişiyle 26 yaşında.

22.11.1994 tarihinde  Alparslan Kuytul Hocaefendi'nin öncülüğünde kurulan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı 26.yıldönümünü buruk yaşıyor. Kurulduğu ilk günden itibaren ümmetin kurtuluşu ve İslam medeniyetinin ihyası için faaliyetler gerçekleştiren vakfımız 2 Şubat 2018 yılından bu yana kayyum idaresinde bulunmakta ve vakıf çatısı altında hizmet verememektedir. Çeyrek asırdır birçok hayırlı faaliyete imza atan Furkan  Vakfına 2 Şubat 2018’de Adana 5. Asliye Hukuk mahkemesince kayyım atanmış ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından “amacı dışında faaliyetler yapmak” iddiasıyla hakkında kapatılma davası açılmış, ancak dava süreci henüz sonuçlanmamıştır. 
 
Allah’ın yardımı başta olmak üzere çileler ve fedakarlıklarla büyüyen Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı, “Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalıdır” sloganıyla hareket etmekte, Türkiye’nin dört bir yanında konferanslar, gençlik programları, zulme karşı  mitingler, ihtiyaç sahibi ailelere yardımlar, panel ve söyleşi gibi halkımızı bilinçlendiren sosyal etkinlikler ve eğitim amaçlı programlar gerçekleştirmektedir.

Furkan Vakfı Faaliyetlerinden Men Edilmeye Çalışıldı

Bu ilim ve hizmet faaliyetleriyle 26 yılını geride bırakmış, gayesi; hakiki imana ulaşmış, ibadete âşık, ahlâk sahibi ÖNCÜ BİR NESİL yetiştirmek olmasına rağmen, iftiralar, karalamalar ve engellemelerle Furkan Vakfı 1029 gündür kapısına kilit vurularak  faaliyetlerden men edilmeye çalışılmıştır. 
 
Ancak, ‘Yeryüzü mescittir’ şuuruyla hareket eden Furkan Gönüllülerinin, operasyon sonrasında da dur durak bilmeyen çalışmaları, İslam davasının mekânla sınırlanmayacağının bir ispatı olmuştur. 
 
Furkan Vakfı, Rabbani metotla İslami hizmetler yapan, tüm meselelere sahabeler gibi Kur'an ve sünnet penceresinden bakan, Kuran’da bulunan iman, ibadet, ahlak ve cihad gibi tüm vitaminlerinden alması gerektiği kadar alabilen öncü bir neslin yetişmesini hedeflemektedir. 
 
26 yılını milletine hayırlı işler sunmakla geçiren Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına  kayyım atanmasına rağmen Furkan Gönüllüleri, halkına hayırlı işlerde öncülük yapmaya devam edecektir. 
 
Gayret Bizden Başarı Allah’tandır.