FURKAN VAKFI GÖNÜLLÜLERİNİN HAFTALIK FAALİYET RAPORU: (15-21 NİSAN )

FURKAN VAKFI GÖNÜLLÜLERİNİN HAFTALIK FAALİYET RAPORU: (15-21 NİSAN )

Zulmün ayyuka çıktığı, ülkenin büyük bir kesiminin haksızlıklardan şikayet ettiği son dönemlerde, özgürlük, adalet, hürriyet ve medeniyet mücadelesi veren Furkan Vakfı Gönüllüleri, dur durak bilmeden faaliyetlerine devam ediyor.

İşte Furkan Gönüllüleri’nin bu haftaki faaliyet raporu;

15 Nisan Pazartesi; Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin siyaseten tekrar tutuklanmasının ardından, toplumda farkındalık oluşturması amacıyla sürdürülen Özgürlük Yürüyüşleri’nin 210. Gününe ulaşıldı. Furkan Gönüllüleri Adana/Merkez’de ve Adıyaman da yürüyüşlerini gerçekleştirdi.

16 Nisan Salı; 61 Haftadır özgürlüğünden mahrum edilen Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin ailesiyle parmaklıklar ardında yeni bir görüş daha gerçekleştirdi. Bu görüşün ardından demeç veren Semra Kuytul Hocahanım; “Her an tahliye bekliyoruz çünkü ortada bir suç yok!” Dedi.
Görüş sonrası cezaevi önünde “Alparslan Kuytul’a Özgürlük” yazılı branda açan Furkan Gönüllüleri, “Alparslan Hocamız Serbest Kalmalı”, “Alparslan Hocamız Onurumuzdur” sloganları attı.

Özgürlük Yürüyüşleri’nin 211. Gününde Adana’da yürüyen Furkan Gönüllüleri, özgürlük atkıları yanısıra tevhidi Müslümanlar’ın gündeminde tutmak için taktıkları tevhid atkılarıyla da dikkat çekti. Özgürlük yürüyüşleri 211. gününde Adana ve Kırıkhan’da devam etti.

17 Nisan Çarşamba; yaklaşık 9 aydır, ülke ve dünya genelinde ritüele dönüşen, ‘Alparslan Kuytul Hocaefendi ile aynı anda çay-kahve içme etkinliği’ saat 10:00’da gerçekleştirildi. Her hafta etkinlik esnasında sosyal medyada başlatılan çalışmalar Türkiye ve dünya gündemine girmeye devam ediyor.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 10 Mayıs mahkemesine günler kala Adalet Bekleyişi düzenleyen Furkan Gönüllüleri, memleketteki hukuksuzluklara dikkat çekmek amacıyla adalet nöbetlerini sürdürüyor.

Sokak sokak adalet ve hürriyet adına yürüyen Furkan Gönüllüleri, Özgürlük Yürüyüşlerini 212. Gününde Adana’da gerçekleştirdi.

18 Nisan Perşembe; Özgürlük Yürüyüşleri 213. Gününde! Furkan Gönüllüleri’nin hemen her gün çıktığı yürüyüşler halk nazarında taktir görmeye devam ediyor.

19 Nisan Cuma; Adana İstanbul, Diyarbakır, Kahramanmaraş ve Ankara’da gerçekleştirilen Özgürlük Yürüyüşleri’nde 214. Güne gelindi.

434 Gündür haksız şekilde tutuklu olan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Diyarbakırlı, Antakyalı, Ankaralı sevenleri cuma namazı sonrası halka lokum dağıtarak dua isteminde bulundu.Beraat kandili münasebetiyle Furkan Gönüllüleri, Diyarbakır, Osmaniye, Dörtyol, Adana, Kozan, Ankara Kayseri’de program düzenledi. Kahramanmaraş’ta düzenlenen kadınlara yönelik konferansa Semra Kuytul Hocahanım, konuşmacı olarak iştirak etti.

20 Nisan Cumartesi; Özgürlük Yürüyüşleri’nin 215. Günü Adana’da Merkez ve Atatürk Caddesi’nde, yağmur altında gerçekleştirildi.

21 Nisan Pazar; Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin haksız tutukluluğuna dikkat çekmek için Ankara’nın çeşitli ilçelerinde sabah namazı sonrası çorba dağıtımı yapan Kurkan Gönüllüleri, halktan dua istedi.
Dünyadaki mazlumları da unutmayan Gönüllüler, Çin zulmü altındaki Doğu Türkistan’lı Müslümanlar için “Doğu Türkistan Kan Ağlıyor” brandasını açtı.

Furkan Gönüllülerince klasikleştirilen, her pazar Alparslan Kuytul Hocaefendi’yle aynı anda kitap okuma etkinliği, saat 11.00’de gerçekleştirildi.

Özgürlük Yürüyüşleri’nde 216. Gün! Furkan Vakfı Gönüllüleri adalet ve hürriyet için yolları arşınlıyor.

Furkan Vakfı Gönüllüleri, Kutlu Doğum münasebetiyle “Peygamberin Mesajı” adlı program düzenledi. Adana’da gerçekleşen programa şehir dışından da katılım sağlandı.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda “Önderimiz Sensin Ya Rasulallah” yazılı dev branda açıldı.
Programa beste ve yorumlarıyla Grup Furkan renk kattı.
Haksız tutum ve tutuklular içim her Pazar gerçekleştirilen basın açıklaması polis engeli nedeniyle Merkez Park’ta gerçekleştirilemeyince program esnasında yapıldı.

Furkan Vakfı’na ve Gönüllüleri’ne yapılan 30 Ocak şafak operasyonundan bu yana faaliyetlerine ara vermeden devam eden Furkan Gönüllüleri, 1 yılı aşkın süredir “Alparslan Kuytul’a Özgürlük ve Adalet” eylemleri ile Türkiye ve Dünya gündeminde etkin rol oynuyor. Düzenledikleri her programda tevhid, adalet, hürriyet ve medeniyet kavramlarını vurgulayan gönüllüler, adil yargı adil düzen ve temiz siyaset istemlerini yineliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?