Haber Vaktim’den Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye Alçak İftira

Haber Vaktim’den Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye Alçak İftira

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin geçtiğimiz Cuma (6 Mayıs 2016) İstanbul’dan canlı olarak yaptığı Tefsir Dersi sonrasında sorulara verdiği bir cevabı çarpıtarak servis yapan Haber Vaktim’i şiddetle kınıyoruz. Son zamanlarda artarak çoğalan karalama kampanyalarına katılan bu ve benzeri yayın organlarını bir an evvel yayıncılık ahlakına sığmayan bu çarpıtma haberlerden vazgeçmeleri konusunda uyarıyoruz. Yaptıkları çarpıtma haberler dolayısıyla özür dilemedikleri müddetçe üzerlerindeki bu kara lekeyi temizlemeleri mümkün olmayacaktır ve yaptıkları bu ahlak dışı yayın sebebiyle her geçen gün – özellikle Müslümanlar nezdinde- güvenilirliklerini kaybedeceklerdir. Biz de, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı olarak bu karalama kampanyasına katılan yayın kuruluşlarını halkımızın vicdanına sunmaya devam edeceğiz.  

Olay şudur: Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin geçtiğimiz Cuma (6 Mayıs 2016)  İstanbul’dan canlı olarak yaptığı Tefsir Dersi sonrasında kendisine sorulan, “Türkiye’nin çeşitli illerinde paralel yapı adı altında insanlar, zekât ve sadaka toplama suçlamasıyla tutuklanmaktadır. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna verdiği cevapta şu noktalara değinmişti: 

“Şimdi Tayyip Erdoğan kurban derisi toplamadı mı, ya da kurban parası hiç toplamadı mı?  Kendi partileri için Almanya’dan hiç para gelmedi mi? Biz bunları biliyoruz. Almanya’dan valiz valiz para geliyordu. Parasız yürür mü bu işler?  Ben çocukluğumdan beri bu işin içindeyim, ömrümde böyle bir şey görmedim! Toplumda bir uyanış olmasın diye çok sessiz yapılıyor. Bu tür zulme uğrayanların bunu ortaya koyması lazım, dünya âleme duyurması lazım. Düşünebiliyor musunuz, AKP zamanında kurban  yardımları cezalandırılıyor. Yarın bunu tüm cemaatlere yapacaklar… ” 

Konuşmanın tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz: 

Hocaefendi’nin Verdiği bu cevabı “Pkk Sevici Kuytul Hocadan Hükümete Paralel Tepki” şeklinde servis yapan Haber Vaktim’i şiddetle kınıyoruz.  

Alparslan Kuytul Hocaefendi konuşmasının devamında: “Mesela CHP bunu yapsa Müslüman kesim veryansın eder, ne dinsizliği kalır ne de imansızlığı, CHP’ye her sözü söylerler. AKP yapınca kimsede ses yok! “Bir bildiği vardır herhalde” diye düşünülüyor. Hep böyle yapıyorlar.” diyerek Müslüman kesimin tarafgirlik sebebiyle yapılan yanlışlara sessiz kalmasına da dikkat çekti.   

Haber Vaktim’in haberinde yer alan şu cümleler ise tam bir skandal teşkil etmektedir. 

“Bölücü terör örgütü Pkk’ya yönelik operasyonlara tepki göstermesiyle safını belli eden Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul şimdi de paralel yapıya yönelik operasyonlar üzerinden “bunları AKP değil de CHP yapsaydı dinsiz ilan edilirdi” dedi.”  

Gayet net ve gerçekleri ortaya koyma amaçlı olan Hocaefendi’nin bu konuşmasını “garip açıklamalara bir yenisini daha ekledi” şeklinde nitelendiren bu haberiyle Haber Vaktim, bu alandaki çarpıtmalara bir yenisini daha eklemiş olmaktadır.  

Hocamızın yaptığı bu açıklamalar ne tarafgirlik ne de bir kesime yönelik düşmanca bir tavırdır; Hocamız bir duruş sergilemiş ve haksızlığı eleştirmiştir. 

Biz Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı olarak kuruluşumuzdan bu yana daima adaletten taraf ve haksızlığın karşısında bir duruş gösterdik. Alparslan Kuytul Hocaefendi, 20 yıldır tüm konuşmalarında İslam’a göre doğru olanlara ‘doğru’, yanlış olanlara da ‘yanlış’ demekten kaçınmamıştır.  

Haber Vaktim tarafından “Pkk sevici” diye nitelendirilen Hocaefendi; Selahattin Demirtaş halkı sokağa davet edip 6-8 Ekim olaylarının yaşanmasına ve 50 vatandaşımızın vefat etmesine sebep olduğunda Selahattin Demirtaş’ı da eleştirmiş ve kınamıştır. Bugün neden bundan da bahsedilmemektedir. 

Hocaefendinin Pkk ve HDP ile ilgili görüşlerini öğrenmek için aşağıdaki videoları izleyebilirsiniz: 
Yine Haber Vaktim tarafından “Hükümete Paralel Tepki” ifadesiyle hükümet düşmanı, paralel ya da o cemaatin taraftarı gibi gösterilmeye çalışılan Hocaefendi; 17-25 Aralık operasyonu hakkındaki görüşünü daha o günlerde “darbe girişimi” olarak belirtmiştir. 

Verilen linklerden açıp videoların tamamı izlendiğinde Haber Vaktim denen sitenin Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi  hakkında söylediklerinin tamamen yalan ve iftira olduğu görülecektir.  

Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi bu ülkede özellikle din adına yapılan yanlışlara sessiz kalmayan bir isimdir. Çeşitli konularda yaptığı tüm açıklamaları sitemizde kayıtlı olan Hocaefendi, toplumun her kesimine daima aynı adaletle yaklaşmıştır.  Herhangi bir kesimin tarafı olmamış sadece hakkın tarafında durmaya çalışmıştır.  

Gerek Güneydoğu’da gerçekleşen operasyonlar konusunda gerek buna tepki veren akademisyenler konusunda gerekse de ‘paralel yapı’ adı altında gerçekleştirilen operasyonlar hakkında adil yaklaşımlarından ödün vermemiş, alacağı tepkilere ve atılan iftiralara aldırış etmeden adaletten sapmamıştır.  

Bu konuda gösterdiği tavır ise herhangi bir kesime taraf ya da destek olma amaçlı olmayıp yaygınlaşan bir zulme karşı Müslüman toplumu uyarma ve uyandırma çabasıdır.  

Alparslan Kuytul Hocaefendi hiçbir zaman pkkcı, işıdcı, tekfirci, ehli sünnet veya tarikat düşmanı, paralelci veya akp düşmanı olmamıştır.  

(Aşağıdaki linki izleyebilirsiniz: 

 

Hocaefendi; sahih İslam anlayışıyla, toplumuna faydalı, aydın âlim vasfına sahip öncü bir nesil yetiştirmeyi amaçlamış, Allah’ın yeryüzüne hâkim olması için mücadele etmiş ve hayatını bu yüce davaya adamıştır. 

Fakat şöyle bir durum da vardır ki; yapılan karalama kampanyaları halkımızın Alparslan Kuytul Hocaefendi’yi araştırmasına ve onu kendi videolarından tanımasına sebep olmuş ve halkımız sağduyu ile yaklaşmış ve atılan iftiralara aldanmamıştır. Bu konuda bizlere gelen twit ve yorumlar da bu “adaletli duruşun zaferinin” göstergesidir.  

Şimdi ise sıra; Hocaefendi’ye iftira atan bu yandaş medyanın adaletsizliğinin, çarpıtma, cımbızlama ve karalamalarının kaynağının bilinmesine gelmiştir. Artık merak edilen, bu karalama kampanyasının asıl sebebi ve arkasındaki faillerin kimler olduğudur. Bu medya grubu, karalama kampanyasına bu hızla devam ederse, çok yakında merak edilen bu soruların cevabı halkımız tarafından net bir şekilde görülecektir.  

Geçtiğimiz ay CHP belediyesine gelen baskılar sonucu iptal edilen Ankara konferansı üzerine Ankara Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen mitingde; Alparslan Kuytul Hocaefendi gerek salon iptalleri gerek salonların verilmemesi ve gerekse tüm afişlerin kesilerek duyuru çalışmalarının engellenmesinin asıl sebebini açıklamıştı. Miting konuşmasında: “Bizi engellemek (ve karalamak) istemelerinin asıl sebebi Tevhidi anlatmamızdır. Biz, ‘Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalı!’ diyoruz. Asıl mesele budur.” demişti. 

Asıl meselenin bizim ne şu’cu ne bu’cu ne şu’na ne de bu’na destekçi olduğumuz için değil, Tevhidi konuşan bir cemaat olduğumuz için ve bazı güçlerin de bu ülkede Tevhidin anlatılmasından rahatsız olmaları sebebiyle olduğunun kamuoyu nezdinde ortaya çıkması yakındır. 

Yalan ve düzmece haber yapan Haber Vaktim’i yaptığı iftira içerikli haberinden dolayı kınıyor ve bu şekilde yalan yayın yapmaya devam ettikleri müddetçe hiçbir haberlerine güvenmediğimiz kamuoyuna bildiririz.  

Bu konulara duyarlı olan takipçilerimize; Haber Vaktim’i, yaptıkları yalan haberlerin bedeli olarak (şayet takip ediyorlarsa) takip listesinden çıkarmalarını öneririz.  

14 Mayıs 2016
1.040 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?