Hayvanlar aleminde ibretlik olay

Hayvanlar aleminde ibretlik olay

Bir leopar, öldürdüğü dişi maymunu yemek üzereyken farkettiği yavrusuna şefkatle yaklaşıyor.

Video paylaşım sitelerine yaklaşık 1 yıl önce yüklenen bu görüntü ziyaretçilerin gözdesi olmaya devam ederek izlenme rekoru kırıyor.

Bir leopar öldürdüğü dişi maymunu kan kokusu alan çakallardan saklamak için, bir ağacın en üst dallarına taşımış. Tam avını yemeye başlayacakken aniden bir kıpırtı, bir hareket, korkuyla dolu cılız bir ses duyuyor.

Avından başını kaldırıyor, sesin geldiği yere bakıyor, yediği maymunun arka bacaklarını pençesiyle kaldırıyor. Bir de ne görsün, herhalde 15-20 günlük bir yavru. Parçaladığı dişi maymunun yavrusu…

Yavru maymun o ana kadar kendini, ölmüş annesinin arka ayaklarıyla karnı arasında saklamayı başarıyor. Leopar, korkuyla daldan aşağıya kaçmaya çabalayan yavruyu o anda fark ediyor.

Avını bırakıyor. Büyük şaşkınlıkla yavru maymuna bakıyor. Tırnaklarını içeri çekerek, yumuşak patileriyle, maymun yavrusunu önce aşağıya düşmekten koruyor. Sonra, kendine çekiyor, kucaklıyor. Ardından onu şefkatle yalamaya başlıyor. Ürkütmekten korkarak… İşte insanı düşünmeye sevk eden görüntüler…

HaberAlemi

03 Ocak 2015
1.370 kez görüntülendi