Hocaefendi’nin Davet Hatıraları-4

Hocaefendi’nin Davet Hatıraları-4
Her cuma olduğu gibi bu Cuma da Hocaefendi’nin Davet Hatıralarını sizlerle paylaşıyoruz. Önceki hatıralara ulaşmak için,
Bu Cuma da Hocaefendi’ye 1 Kasım 2015 Cumartesi günü düzenlenen 20. Yıl Özel Programında Hocaefendi’ye sorulan bir soruyu sizlerle paylaşıyoruz.
EN ZOR ŞEY
Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye sorulan  “BİR DAVA ADAMI İÇİN HAYATTA EN ZOR ŞEY NEDİR?” sorusuna vermiş olduğu “anlaşılmamaktır” cevabı aslında kendisi gibi tüm dava adamlarının hayatını özetleyen bir kelimedir.
Kalabalıklar içerisinde yalnız olmak, konuşup dertleşebileceği bir insan bulamamak, yıllar geçmesine rağmen  “acaba şimdi anladılar mı?” ümidiyle beklemek ve yine tam olarak anlaşılamamak çok zor olsa gerektir.
Bu yolda beraber yürümeye başladıklarının bir zaman gelip de insanı yapa yalnız bırakması, bir şeyleri bahane ederek kendisiyle beraber hizmeti de bitirmeye çalışmaları, fitne ve ihanet içerisinde olmaları bir dava adamını en fazla üzen hadiselerdendir.
Tam da bıçak sırtı denilen, Allah’a hakkıyla tevekkül ve Allah’ın yardımı olmasa birçok dava adamının ümidini kırabilecek hassas bir durumdur.
Muhterem Hocamızın başından bu tür hadiselerin geçtiğini söylemek sadece bunun kelimelerle izahıdır, çünkü bu ihanetlerin dava adamının kalbinde açtığı yaraları dışarıdan bakan insanın bilebilmesi mümkün değildir.
10 Temmuz 2015

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?