20 Mar 2022
Güncelleme Tarihi: 20 Mar 2022 20:24:09

Adana Emniyetinin Furkan Hareketi mensuplarına kanlı müdahalesinin ardından basın açıklaması yapmak üzere yola çıkan Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye de emniyet mensupları biber gazı sıkarak müdahalede bulundu. Müdahalenin etkisiyle bir depoya sığınan Alparslan Kuytul Hocaefendi ve beraberindeki kişiler polis tarafından depoda gayri meşru şekilde  alıkonuldular.

Alparslan Kuytul Hocaefendi'nin can güvenliğinden endişe ederek serbest bırakılmasını isteyen sevenlerine cevap veren emniyet müdürü: "İstediğim zaman bırakırım" diyerek suç işlemektedir.

 Sıkıştırıldıkları depodan Furkan TV kanalına canlı yayın üzerinden bağlantı kuran Alparslan Kuytul Hocaefendi: “Özellikle benim olduğum yere 10-15 yerden gaz sıktılar. Gazlar gözümün içine girdi. Olay başlayalı 40-45 dk oldu ama ne yaptıysak hala gözümü açamıyorum. Ancak yarım saat sonra nefes alır hale geldim. Tam bir zulüm örneği sergilediler. Kadınlara da plastik mermi sıkıldı, coplarla vuruldu. Kendilerince bizi boyun eğdirmeye çalışıyorlar. Bugüne kadar boyun eğdiremediler. Allah'ın izniyle bundan sonra da boyun eğdiremeyecekler! Süleyman Soylu'nun Türkiyesi işte bu! Basın açıklaması yapabilirsiniz, yürüyüş yapmayın diyorlardı. Yürüyüş hakkımızdan vazgeçtiğimiz ve basın açıklaması yapalım dediğimiz halde bize bu şekilde müdahale ettiler. Canavarlaşmışlardı. Âdeta gözleri dönmüş gibiydi. Çevik kuvveti bize karşı bu kadar doldurabilmek için hakkımızda ne kadar iftira attılar acaba?

Zulmedebilirler. Onlar zalim olur, biz mazlum oluruz. Allah mazlumdan taraftır. Yaptıkları elbette yanlarına kalmaz ya bu dünyada mahkemede hesabını verirler ya da ahirette Allah'ın mahkemesinde hesabını verirler. Bizim buna imanımız tamdır.” İfadelerini kullandı. Ayrıca 4 saattir havasız eşya dolu bir depoda hapsedilmeye devam eden Alparslan Kuytul Hocaefendi şunları söyledi. “Adana Emniyeti gözü dönmüşçesine bizlere coplarla biber gazlarıyla müdahale etti. 4 saattir bizi bir markete hapsettiler ve buradan çıkarmıyorlar. Mağdur olduk, burada havasızlıktan ölebiliriz.”

Alparslan Kuytul Hocaefendi’yi adeta bir market deposunda hapseden Adana Emniyeti, Hocaefendi’yi ve beraberindekileri serbest bırakmadıkça Furkan hareketi mensupları  ayrılmayacaklarını belirterek bekleyişlerini sürdürüyorlar.

Haksız yere tutuklu bulunan 8 kardeşine destek olmak için basın açıklaması yapmak isteyen, ömrünü toplumun ıslahı ve İslami hizmetlerde geçiren bir hocayı market deposunda alıkoyan Adana Emniyeti süz üstüne suç işlemektedir.

Depoda yapılan gayri meşru gözaltı hakkında avukatlarımız gerekli tutanakları tutarak hukuki tüm yollarla bu olayın takipçisi olacaklar.

YAŞADIĞIMIZ ÜLKE BİR HUKUK DEVLETİ MİDİR YOKSA BİR MAFYA DEVLETİ MİDİR?