İftiracı Takvim ve Yenisöz Gazetelerini ŞİDDETLE KINIYORUZ!

İftiracı Takvim ve Yenisöz Gazetelerini ŞİDDETLE KINIYORUZ!

Müfteri ve tahrifatçı Yenisöz Gazetesi ve Takvim Gazetesi, Alparslan Kuytul Hocaefendi hakkında çarpıtma iftiralar ve alçak sözlerle yalan dolu bir haber yaparak ayrıca Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin yüzünü tahrif ederek habercilik tarihine kara bir leke olarak ekledi.

Alparslan Kuytul Hocaefendi, 30 Aralık Cuma akşamı Mersin il Temsilciliğinde gerçekleştirdiği tefsir dersi sonrası kendisine yöneltilen, “Son çıkan KHK ile hükümetin 15 Temmuz benzeri olaylarda halka olayı bastırma hakkı tanımasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Hükümet böyle bir KHK’yı neden çıkarmış olabilir?” sorusuna verdiği cevapta; KHK’daki ifadelerin muğlak olduğunu ve canilerin önünü açabilecek bir kararname olduğunu ifade etmişti.

İlgili Video;

İftiracı Takvim ve Yenisöz Gazeteleri, Kamuoyunu Aldatmaya Çalışıyor!

Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye; 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında konuşmaları saptırılarak ve cımbızlama yöntem ile yalan haber yapılarak kumpas girişiminde bulunulmuş ve yaptığımız açıklamalar ve yayınladığımız videolarla bu yalan ve iftiraları ortaya çıkarmıştık.

İftiralar, cımbızlama ve yalan haberlerle kumpas girişiminde bulunulduğu o günlerde, gereken cevabı tüm delilleri ile ortaya koymuştuk ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin on binlerce seveninin sosyal medyada büyük tepki göstermesi ve kendisine destek olması ile kumpas girişimleri çökertilmişti. Bunun üzerine bazı yayın kuruluşları özür diledi bazıları ise yayınladıkları haber ve videoları yayından geri çekmek zorunda kalmışlardı.

Bugün bazı gazeteler ve sosyal medya hesapları tarafından tekrar gündeme getirilmeye çalışılarak Furkan Hareketinin liderine algı operasyonu yapılmaya çalışılmaktadır.

Gazetecilikten Uzak Haberler Yapılıyor!

Müfteri Gazetelerin yapılan konuşmaları sadece saptırmakla kalmayıp, mahkeme ile de haklılığı ispatlanmış konuları yalan ve iftira ile  Hocaefendi’ye, söylemediği sözleri isnat edip iftira atarak hedef gösterdiği görülmektedir.

Doğruları yansıtmayan, iftira, saptırma ve cımbızlamanın her çeşidini kullanarak yaptıkları, habercilik anlayışından uzak bu iğrençlikten dolayı Takvim ve YeniSöz isimli gazeteleri şiddet ve ivedilikle KINIYORUZ!

Tüm kamuoyunu bu tür asılsız ve yalanlara itibar etmemeleri konusunda uyarıyoruz.

Ayrıca yasal işlem başlatmak da dâhil tüm meşru yolları kullanarak bu durumun üzerine gideceğimizi beyan ederiz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. gulsum dedi ki:

    yapilan bu kumpas iftiralari kiniyoruz

  2. Turgut dedi ki:

    ALLAH yardımcısı olsun hoca efendının! Bu iftiraların hesabını Allah soracak.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?