İslami İlim Kurlarımız Başlıyor!

İslami İlim Kurlarımız Başlıyor!

EĞİTİM KURLARI
1- Eğitim kurları alanlarımız; Fıkıh, Siyer, Hadis, Sıfırdan Arapça, Meal, Tecvit, Evlilik Rehberi, Kişisel Gelişim
2- Kur program süresi; Eğitim programı 2 aylık bir süre olup, haftada en az 4 saat ders görülmesi sonucunda tamamlanmış olacaktır.
3- Eğitim Kurlarının Kaynakları; HADİS (Riyazussalihin), SİYER (Nedvi), FIKIH (Ömer Nasuhi Bilmen), ARAPÇA (Durusu’l -Luğatül Arabiyye) Tecvit (Kur’an Dili), MEAL (Ali Bulaç)
4- Kur Programlarının Öğretim Teknik ve Yöntemleri; Ders alanında uzman hocalar tarafından verilmektedir. Slayt, video, görsel etkinlikler aktif eğitim olarak sizlere sunulmaktadır.
5- Kur Eğitimi Almanın Kriterleri; Okuma yazma bilmek. En fazla 2 derse katılmama hakkı vardır, aksi takdirde birey kur programını kaçırmış olacaktır.
6- Kur Eğitiminin Amacı; Eğitim verilen alanlarda bireylerin ilmi seviye atlamalarını (yükselmeleri) ve toplumda şuurlu müslüman olmalarıdır.
7- Kur Eğitiminin Kazandırdıkları;
1) İslami ilimleri delilleriyle öğrenmiş olmak.
2) Karşılaştığı muhalif fikirlere sahip kimselerle akli ve nakli deliller etrafında, görüşler ortaya sunabilecek seviyeye sahip olmak.
3) Üzerine farz olan ilim öğrenme vazifesini gerçekleştirmiş olmak.
4)Hadislerin önemini, günümüze nasıl geldiğini, hadislere karşı yapılan saldırılara karşı takınılması gereken tavrı kavramış olmak.
5) İslam’da aileye verilen değeri anlamış olarak, örnek ve eğitimci ebeveynler olmak.
6) Bunalımlardan kurtulmuş, gerçek istikbalin ahiret olduğu şuuruna varmış 1. Sıraya ahiret 2. Sıraya dünyayı koyarak başarılar elde eden bir genç olamak.
8- Kur Eğitiminin Hedefi; 2 ay gibi kısa bir sürede hızlı ve kaliteli eğitim vererek, toplumumuzda İslamı bilen bir nesil yetiştirmek.

Bayan İrtibat: 0531 775 8359          Erkek İrtibat: 0539 564 2507

24 Ekim 2017
1.816 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?