Kamuoyuna Açıklama: Her Türlü Denetlemeye Açığız

Kamuoyuna Açıklama: Her Türlü Denetlemeye Açığız

FURKAN VAKFINDAN

Cemaat ve Grupların Denetlenmesi Konusunda

AÇIKLAMA!

HER TÜRLÜ DENETLEMEYE AÇIĞIZ!

Son günlerde çokça konuşulan, vakıf, dernek ve grupların denetlenebilir olması konusunda şunu belirtmek isteriz ki; biz şimdiye kadar yaptığımız tebliğ ve davet çalışmaları, etkinlik ve faaliyetlerimizde hiçbir zaman resmiyetin ve Vakfımızın tüzüğünün dışına çıkmadık. Furkan Vakfı hangi amaçla kurulmuşsa, tüzüğünde ne yazıyorsa 24 yıldır aynı maksada hizmet etmektedir. Furkan Vakfı camiası olarak hiçbir suç ya da suç örgütü ile uzaktan yakından asla alakamız olmadı. Buna tüm halkımız da şahittir.

Denetimden kasıt bir kurumun ya da grubun gerçekten suç örgütü olup olmama durumunun denetimde tutulması ya da çeşitli yollarla dini duyguların istismar edilip edilmediğinin kontrol edilmesi ise olabilecek böylesi sorunlara karşılık devlet elbette tedbir almalı ve gerekli denetimi yapmalıdır.

Bütün programlarını izinli ve hatta canlı yayından yapan, söylediğini herkesin duyacağı şekilde söyleyen ve asla gizli saklı faaliyeti olmayan, faaliyetlerinde şahsi menfaatleri değil sadece halkın maslahatını hedefleyen kurumlarımız Türkiye’de şeffaflık bakımından neredeyse birinci sıradadır. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin tüm konuşma ve konferansları internette erişilebilir durumdadır.

BU MANADA DENETİM OLMALI VE HİÇ KİMSE NE MAKSATLA OLURSA OLSUN HALKIMIZIN VE MEMLEKETİMİZİN ZARARINA BİR GİRİŞİMDE BULUNAMAMALIDIR.

Ancak denetimden maksat görünür haliyle böyle iken arka planda;

  • Dini güncelleme adı altında değiştirme, bozma,
  • Dini hükümleri anlatma ve yaşama özgürlüğünü kısıtlama,
  • Dine Kur’an ve Sünnete aykırı bir çehre kazandırma gibi amaçlara hizmet edecekse bu sadece bizim değil tüm Müslümanların kırmızıçizgisidir ve kabul edilemez.

Bu ülkede dini özgürce anlatma ve yaşama hakkı her Müslümanın en tabii hakkıdır ve öyle kalmalıdır.

Söz konusu denetleme;

  • Ömrünü İslam’ı anlatmakla geçirmiş bir Peygamberin ümmeti olan biz Müslümanları İslam’ı anlatamaz hale getirmeye,
  • Peygamberimizin “sizin en hayırlınız Kur’an’ı okuyan ve öğreteninizdir” hadisine rağmen 30’lu 40’lı yıllardaki gibi Kur’an-ı Kerim’i bile öğretemez hale getirmeye
  • Dini laik devletin tekeline almaya götürecekse

Bunu yine sadece biz değil tüm Müslümanların kabul etmesi mümkün değildir. Bu inancımıza aykırı davranmayı gerektirir ve asla kabul edilemez.

Ve diyoruz ki;

Dün de açık ve şeffaftık bugün de öyle olmaya devam ediyoruz!

BİZ FURKANIZ YOLUMUZ HAK, ALNIMIZ AK!

Furkan Vakfı Eski Yönetim Kurulu ve Gönüllüleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?