22 Eyl 2021
Güncelleme Tarihi: 26 Eyl 2021 06:54:24

30 Ocak 2018 operasyonu sonrası kayyum atanan Furkan Vakfına ilişkin “Suç Örgütü Kurmak ve Nitelikli Dolandırıcılık” iddiasıyla açılan davanın 10. celsesi bugün Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesinde gerçekleşti. Furkan Gönüllüleri olarak bir kez daha yaşanılan haksızlıkları ve baskıları kamuoyuyla paylaşmak ve 30 Ocak Operasyonuyla ilgili gerçekleşen mahkeme hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum. Ortada suç teşkil edecek hiçbir unsur bulunmamasına rağmen ertelemelerle devam eden dava bir kez daha uzatıldı. Skandallar zincirine bir yenisi daha eklendi. Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve toplamda 44 Furkan Gönüllüsünün yargılandığı dava 6 Ocak 2022 tarihine erteledi. Yaşanılan tüm hukuksuzlukları şiddetle kınıyor, Furkan Gönüllülerine yapılan zulmün bir an önce son bulmasını istiyoruz.

12 gündür kayıp olan iş adamı hakkında kamuoyuna açıklama yapmak için Adana İnönü Parkında toplanmış bulunmaktayız.

Kaybolan iş adamı üzerinden Furkan Gönüllülerine büyük bir kumpas kurulmuştu. Günlerdir kaybolan iş adamının olayı üzerinden kardeşlerimiz önce emniyette işkenceye maruz bırakılarak suçu kabule zorlandılar. Çıkarıldıkları mahkemede dosyanın boş olması sebebiyle önce serbest bırakıldılar. Ardından talimat üzere olduğu apaçık belli olan ayaküstü adliye koridorunda organize bir mahkemeyle apar topar tutuklandılar.

Emniyette işkence ile suçu kabullendirme, talimatla tutuklama yetmezmiş gibi satılmış medya devreye girdi ve ne olduğu belli olmayan iki-üç görüntüyü birleştirerek hâkimin bile yapmadığını yaptı.  “Furkancılar insan kaçırdı” başlığı ile adeta hüküm verdi. Oysa Furkan gönüllerini net bir bilgiye dayanmaksızın suçlu addeden İHA, haberciliği bırakıp hâkimliğe soyunmakla bizzat kendisi suç işlemiştir!

Tamamen kamuoyunu yanıltmaya dönük algı vermek üzere birleştirilmiş video ile kurulan büyük kumpas, iş adamının ortaya çıkmasıyla çöktü! Koray S. yaptığı videolu açıklama ile kaçırılma olayının Furkan Gönüllüleri ile alakası olmadığını ifade etti.

Bu kumpasa tetikçilik yapan başta İHA olmak üzere bu iftiraya ortak olan işbirlikçi yandaş medyayı şiddetle kınıyoruz!

Bildiğiniz gibi emniyette iki kardeşimize iki gün boyunca yapılan işkence skandalını örtme çabasıyla kardeşlerimizi önce tutuklattırdılar sonra da satılmış medyayı devreye koyarak kamuoyuna iftira dolu içerikler servis ettiler.

Bugün itibariyle gerçek ortaya çıkmış ve bu iftiralar çökmüştür! Bunun üzerine İHA kamuoyuna tekzip yayınlayacak erdemi ve yüreği kendilerinde bulacaklar mı?

Eğer rezil olmuş itibarlarını kurtarmak istiyorlarsa tüm kamuoyuna büyük bir özür borçludurlar!

Bir kez daha altını çizerek söylemek isteriz ki: İş adamının ortaya çıkmasıyla Furkan’a yapılan büyük kumpas çökmüştür! Furkan gönüllülerinin suçsuzluğu kesinleşmiştir! Bu durumda yargı derhâl harekete geçmeli ve 5 gündür tutuklu olan Haydar ve Yusuf kardeşlerimiz derhal serbest bırakılmalıdır. Umarız ki bundan sonra hakimler kesin delillere dayanmadan siyah gözlüklülerin talimatı ile kimseyi tutuklamazlar.

Yaptığımız basın açıklamalarında bize destek olan Değerli Furkan Gönüllüleri!

Furkan hareketi halkla iç içe yapmış olduğu faaliyetlerle, mazlumun yanında zalimin karşısında olmasıyla, dik duruşu ve haksızlığa muhalefet etmesiyle halkın teveccühünü kazanmıştır.

Senaryo üzerine kurulan kumpasların asıl nedeni hareketimizi halk nezdinde itibarsızlaştırma çabasıdır.

İHA ve işbirlikçileri bilsinler ki bu yalan haberler, Halkımızın Furkan hareketini izzetli ve onurlu dik duruşundan dolayı takdir etmesine; iftiracı, güvenilmez medyadan ise nefret etmesine sebep olmaktan başka bir işe yaramamıştır.

Yargı mensuplarının hakikatten yana değil, karanlık güçlerin emri altında karar vermesini ve medyanın haber ilkelerini hiçe sayarak yapmış olduğu algı dolu iftira haberleriyle, çirkin kumpas girişimine ortak olmasını LANETLİYORUZ!

Karanlık derin güce ve bu güce teslim olmuş yargıya yazıklar olsun!

Bu güce boyun eğen, korkak haber ajanslarına ve yaptıkları yalan haberlere lanet olsun!

Katılımlarınızdan dolayı Allah razı olsun