Kapı Kapı Tevhide Davet|”Tevbe Eden Sarhoş”

Kapı Kapı Tevhide Davet|”Tevbe Eden Sarhoş”

Furkan gönüllüleri olarak her sene olduğu gibi bu sene de yılın hedefiyle (tevhide davet, adalete çağrı) yolumuza devam ediyor, davet alanını daraltıcı ataklardan, sert rüzgarlardan etkilenmeden kapı kapı davetimizi insanlara duyurmaya çalışıyoruz.
“Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğüt ile davet et” ayetinin muhatabı olan bizler, davetin temeli ve kökü olan tevhidi, insanlara duyurma gayesiyle davet çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.

Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendinin de söylediği üzere ‘Tevhit işin özüdür. Hayatları kökten değiştirecek tek gerçek, tevhittir.’ Bizler de 1 yılı aşkın süredir sokak sokak, kapı kapı yaptığımız davet çalışmalarımızın birer birer meyvelerini almaya, tevhidin insanlar üzerinde ne denli tesirli olduğunu görmeye başladık (elhamdülillah).
İşte Tevhit daveti esnasında yaşanan hatıralardan bir kesitler;

İskenderun’dan bir kardeşimizin davet hatırası… Ramazan kardeşimle Tevhid broşürü için sahile çıkmıştık. Bankta oturan dört gence Tevhidi anlatmaya karar vermiştik. İlk olarak ben yanlarına gittim. Tevhidi anlatarak broşürü kendilerine uzattığımda bana içkili olduklarını söylediler. Ben biraz ısrar edince çantalarını açarak ‘Abi sen çantaya koy, biz ayık zamanda okuruz, şimdi çarpılırız falan’ dediler. Daha sonra Ramazan kardeşim geldi. ‘Bir şey olmaz, o sizi çarpmaz korkmayın’ dedi. Ben de o esnada ‘belki bu size bir işarettir’ dedim. O esnada içlerinden bir tanesi ‘Abi ben uzun süredir bu günahı işlemiyordum. Uzun bir aradan sonra bugün içkiyi ilk defa kullandım. Allah beni sizinle karşılaştırdı. Bunun bir tesadüf olmadığına inanıyorum’ dedi ve ‘daha rahat bir yere geçip oturalım’ dediler. Çimlerin üzerinde bir sohbet halkası oluşturduk ve yarım saat kadar Tevhidi konuştuk. Çok memnun kaldılar ve Allah razı olsun abi, deyip ayrıldılar. İnşallah Allah onlara ve onlar gibi günah işlerken kalbi rahatsız olan samimi kullarına hidayet nasip eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?