Kapı Kapı Tevhide Davet|”Serviste Okunan Broşür”

Kapı Kapı Tevhide Davet|”Serviste Okunan Broşür”

Furkan gönüllüleri olarak her sene olduğu gibi bu sene de yılın hedefiyle (tevhide davet, adalete çağrı) yolumuza devam ediyor, davet alanını daraltıcı ataklardan, sert rüzgarlardan etkilenmeden kapı kapı davetimizi insanlara duyurmaya çalışıyoruz.
“Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğüt ile davet et” ayetinin muhatabı olan bizler, davetin temeli ve kökü olan tevhidi, insanlara duyurma gayesiyle davet çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.

Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendinin de söylediği üzere ‘Tevhit işin özüdür. Hayatları kökten değiştirecek tek gerçek, tevhittir.’ Bizler de 1 yılı aşkın süredir sokak sokak, kapı kapı yaptığımız davet çalışmalarımızın birer birer meyvelerini almaya, tevhidin insanlar üzerinde ne denli tesirli olduğunu görmeye başladık (elhamdülillah).
İşte Tevhit daveti esnasında yaşanan hatıralardan bir kesitler;

Elazığ’dan Fatih Ç. kardeşimizin davet hatırası… Tevhid daveti için iki arkadaşımla Elazığ’ın işlek caddelerinden olan Hürriyet caddesi esnaflarını geziyorduk. Bir telefon dükkanına o an müşterisi var diye girmeyecek olduk ama müşteri çıkarken onunla selamlaşıp ayaküstü ona Tevhidi anlattık. Bizi önceden tanıyan birisiymiş. Sonra ben de sizinle biraz gezmek sizi dinlemek istiyorum dedi ve beraber birkaç esnafa gittik.

Servis şoförüymüş, birazdan servisim var diyerek bizden ayrılırken Tevhid broşürlerinden birkaç tane de bana verin taşıdığım işçilere vereyim onlar da okusunlar, dedi. Bir gün gelip serviste de anlatmak üzere anlaştık. Birkaç gün sonra bir düğünde karşılaştık hemen yanımıza geldi selamlaştık konuştuk. Ne zaman gelelim senin serviste anlatmaya dediğimde “Hocam sizin gelmenize gerek kalmadı, ben otobüsün ses sisteminden broşürü yol boyu bir işçi arkadaşa okuttum, kendim de onlara okuyorum” dedi.

Gerçekten çok sevindik bu duruma; Tevhid daveti her yere, elden ele dalga dalga yayılmaya başladı artık.

Ve başka bir arkadaşımız da arayıp “davet fotoğraflarınızı gördükçe Müslümanlar adına sönen ümitlerim yeniden yeşerdi” dedi. Attığımız her adımın, çaldığımız her kapının bu ümidi yeşertip meyve verecek seviyeye getirmesi duasıyla…Tevhid davetini yaparken karşılaşılan hatıralarla devam etmek dileğiyle…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?