MUHTEREM ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ’DEN UMUTLU HABER

MUHTEREM ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ’DEN UMUTLU HABER

Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin avukatlarından yarın sabah saat 08.00 sularında mahkemeye çıkacağı bilgisini aldık.

9 gündür Adana Emniyet Müdürlüğünde gözaltında tutulan Muhterem Hocamız, ilk kez mahkemeye çıkacak.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 30 Ocak Salı günü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından evine yapılan operasyonda gözaltına alınmasından itibaren emniyetin önünde 9 gündür bekleyen yüzlerce seveni için umutlu bir haber geldi.

Alınan bilgilere göre Hocamız yarın saat 08.00 sularında mahkemeye çıkacağı söylendi. Sevenlerinin coşkulu bekleyişi yarın Adana adliyesi önünde devam edecek. Gözaltına alınan, kanunsuz hiçbir şey yapmamış bu 26 kişi ile ilgili, aile akraba ve arkadaşlarının en büyük temennisi en kısa sürede serbest bırakılmaları.

Hukuksuz uygulamalarla geçen 10 gün ardından yarın beraat kararı çıkacağı bekleniyor.

30 yılı aşkındır toplumun ihyası için çalışan, halkın teveccühü kazanmış bir hareket haline gelen, terörle hiçbir ilgisi olmadığı tüm Türkiye tarafından bilinen Vakfımıza 30 Ocak Salı sabahı 5.30 sularında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından baskın düzenlendi.

Şafak vakti düzenlenen operasyonda Alparslan Kuytul Hocafendi’nin de aralarında bulunduğu 21 kişi gözaltına alınmıştı. Daha sonra gözaltılar devam etmiş ve toplam 28 kişi gözaltına alınmıştı.
Furkan hareketi mensuplarından gözaltına alınan kişilerin aileleri ve arkadaşlarının bekleyişleri 30 Ocak Salı sabahından itibaren sürüyor. Bekleyenler arasında gözaltında bulunan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin eşi, abileri ve yeğenleri de olduğu bulunuyor. Soğuk havaya rağmen bekleyen halk, geceyi emniyetin önünde kaldırımlarda geçirdi ve hala beklemeye devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?