Özgürlük Yürüyüşlerine Aynı Günde 3 Ayrı Mahkeme

Özgürlük Yürüyüşlerine Aynı Günde 3 Ayrı Mahkeme

Özgürlük Yürüyüşlerine Aynı Günde 3 Ayrı Mahkeme

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin haksız tutukluluğuna tepki göstermek için birkaç dakikalık yürüyüş yapmaları sebebiyle mahkemelik olan 8 Furkan gönüllüsü, bugün hakim karşısına çıktı. Adana 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşma beraatle sonuçlandı. Adana 11. Asliye ceza mahkemesinde görülen duruşma 17 Kasım 2020 tarihine ertelendi. Elazığ’da 1 kişinin yargılandığı duruşma hakimin tayini çıkması nedeniyle ertelendi.

Bu dava ile Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin özgürlüğü için gerçekleştirilen yürüyüş ve basın açıklamaları sebebiyle açılan davalardan bugüne kadar toplam 21 tanesi beraatle sonuçlanmış ve Furkan gönüllülerinin suçsuzluğu kanıtlanmış oldu.

Furkan Gönüllülerinin başlatmış olduğu bu meşru mücadele Alparslan Kuytul Hocaefendi başta olmak üzere tüm mazlumların kurtuluşu, İslam’ın ve Müslümanların muhafazası adına verilen bir mücadeledir.

Furkan Gönüllüleri Olarak; Zulme, baskıya karşı durmaya, kim olursa olsun mazluma sahip çıkmaya ve her fırsatta İslam dininin en temel hakikati olan Tevhid gerçeğini ve adaleti anlatmaya devam edeceğiz.

Okunan Basın Açıklamasının Metni;

Kıymetli kardeşlerim ve siz değerli katılımcılar!

Bugün 2 Temmuz 2020 Perşembe. Furkan gönüllüleri olarak az önce gerçekleşen 2 mahkeme hakkında kısa bilgilendirme yapmak üzere İnönü parkında toplanmış bulunmaktayız. 9 kişinin yargılandığı 2. Asliye Ceza mahkemesindeki duruşma 9 kişinin beraatıyla sonuçlandı. 11. Asliye Ceza mahkemesindeki duruşma ise 17 Kasım 2020 tarihine ertelendi

Kıymetli katılımcılar! Malumunuz olduğu üzere 30 Ocak 2018 de şafak baskını ile gözaltına alınıp 10 gün sonra yargısız infazla tutuklanan Alparslan Kuytul Hocaefendi 2 yıla yakın bir süre Bolu F Tipi Cezaevinde tutuldu. Tutuklu yargılandığı her iki davadan da tahliye almasına rağmen siyaseten tutuklanmasına tüm Türkiye şahit oldu.

Bizler Furkan Gönüllüleri, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin talebeleri ve sevenleri olarak en baştan beri onu yalnız bırakmadık. Bu süreçte Alparslan Hocaya sahip çıkıp yalnız bırakmadığımızı gösterme ve bu zulmü unutturmama adına çeşitli pasif eylemlerin yanı sıra özgürlük yürüyüşleri, basın açıklamalar ve adalet bekleyişleri yaptık.

Bunun neticesinde hakkımızda onlarca dava açıldı ve hukuksuz birçok uygulamaya maruz kaldık. Az önce de bunlardan ikisi olan basın açıklaması ve yürüyüş Mahkemeleri gerçekleşti. 2. Asliye ceza mahkemesinden aldığımız beraat kararı ve almış olduğumuz diğer beraatlar, meşru eylemlerimizdeki haklılığımızı ve basın açıklaması yapmanın yasal bir hak olduğunu bir kez daha izhar etmiş oldu.

Hocamıza destek olmaktan vazgeçmediğimiz için sürekli olarak sindirmeye yönelik olaylarlakarşı karşıya kaldığımızı huzurunuzda bir kez yinelemek istiyor ve bu olaylardan birkaçına değinmek istiyoruz:

Yüzlerce kardeşimize toplamda yüz binlerce liraya ulaşan para cezası kesildi.

Valilik tarafından Furkan Gönüllülerine getirilen yasak nedeniyle kaldırımda bekleyen, kafede oturup çay içen, yoldan geçen hatta bir araya gelen 3 kişiye bile Furkan Gönüllüsü olması sebebiyle 320’şer lira para cezası kesildi.

  Muhterem Hocamızın Yüzlerce Seveni Emniyete İfadeye Çağrıldı!

 Hocamıza özgürlük talebinde bulunmak amacıyla yürüyen yüzlerce kardeşimiz Adana Emniyeti tarafından ifade vermeye çağrıldı. “Sindirme operasyonu” olduğunu düşündüğümüz bu çağırılmalara yüzlerce kardeşimiz maruz kalmıştır.

Furkan Gönüllülerinin başlattığı bu meşru mücadele Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin şahsında başlatılmış olsa da aslında bütün mazlumların kurtuluşu, İslam’ın ve Müslümanların muhafazası adına verilen bir mücadeledir. Alparslan Hoca, İslam’ı yaşayan ve anlatan bir alimdir. Korkusuzca yapmış olduğu bütün konuşmaları, İslam’ı, Müslümanları ve vatanını korumak içindir.

Furkan Gönüllüleri Olarak; Zulme, baskıya karşı durmaya, kim olursa olsun mazluma sahip çıkmaya ve her fırsatta İslam dininin en temel hakikati olan Tevhid gerçeğini ve adaleti anlatmaya devam edeceğiz.

Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?