20 Nis 2021
Güncelleme Tarihi: 20 Nis 2021 22:52:54

Furkan Gönüllüleri dün akşam Adana ve Kırıkhan'da yatsı namazı sonrası  Ramazan ayına ve Ramazan ibadetlerine sahip çıkmak ve Ramazan ruhunu yaşatmak için açık alanda  teravih namazı kılmak isteyince polis engeliyle karşılaştı.

Teravih namazı kılmak isteyen Furkan gönüllülerine müsade etmeyen cami imamları, kolluk kuvvetlerine "Camide namaz kılındığına" dair ihbarda bulundu! Her gün 5 vakit namazın eda edildiği camilerde Teravih namazına gelen yasağa tepki gösteren Furkan Gönüllüleri, uygun yerlerde-açık alanlarda maske ve mesafe kurallarına riayet ederek namazlarını kılmaya devam etmek isteyince polislerin müdahalesi ile karşı karşıya kaldılar.

teravih namazına engeli,

teravih namazına engeli

teravih namazına engeli

Furkan Gönüllüleri olarak "dindar nesil" söylemiyle yola çıkan AKP Hükümetinin namaz kılmak isteyenlere ceza yağdırmasını ve pandeminin arkasına sığınarak teravih namazına engel olmak isteyenleri şiddetle kınıyoruz! 

Şunu unutmayalım ki bizler; "İslam’ın en küçük bir hakikatine bin canım olsa feda etmeye hazırım" diyen alimlerin torunlarıyız...  Ramazan ayını sönük gecirtmek isteyenler tarihe, TERAVİH DÜŞMANI, RAMAZAN DÜŞMANI olarak geçerken, Furkan gönüllüleri İslam'ın her bir hakikatinin emrinin mücadelesini verenler olarak geçeceklerdir!