Semra Kuytul Hocahanım’ın Gözaltına Alınmasını Kınıyoruz!

Semra Kuytul Hocahanım’ın  Gözaltına Alınmasını  Kınıyoruz!

Alparslan Kuytul Hocaefendi 1 yıllık haksız tutukluluğunun ardından 24 ocak günü tahliye edilmiş, tahliyesinin üzerinden henüz 1 gün dahi gecmemişken TEM operasyonuyla evine baskın yapılarak bir kez daha tutuklanmıştır.
Siyasi baskılar ve talimatlarla evinde misafirlerini ağırlarken yeniden bir Tem operasyonuyla tutuklanan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin eşi Semra Kuytul Hocahanım, 25 ocaktan bu yana yaşadıkları mağduriyetlerini ve yapılan siyasi zulumleri kınayan twitler atarak bu hukuksuzluğu tüm Türkiye ye duyurmaya çalıştı.
Adaletin günden güne zayıfladığını ve yargının siyasi talimatlarla çalıştığı ülkemizde, Semra Kuytul Hocahanımın yapmış olduğu paylaşımları hazmedemeyenler bu kez de kendisini gözaltına alarak bir susturma girişiminde daha bulundular. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin haksız yere tutuklanmasını, İslam alimine yakışmayan bir üslupla evine baskın yapılmasını, üstelik baskından sonra da evlerinin polisler tarafından abluka altına alınıp kendilerine terör örgütü muamelesi yapılmasını kınayan ve ülkemizde ki diktatörlüğe dikkat çeken içerikte paylaşımlar yapan Semra Kuytul Hocahanımın da susturulmaya çalışılarak gözaltına alınmasını şiddetle kınıyoruz.

Fikir özgürlüğünü savunan, ancak kendilerine muhalif tek bir sese dahi tahammül edemeyen bir yönetimin adı, asla demokratik bir yönetim olamaz! Yapılan zulümleri bir kez daha halkımızın vicdanına sunuyor, her muhalif sesin susturulmaya calışıldığı ülkelerin fikir özgürlüğü ve adaletten fersah fersah uzaklaştıklarını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

1- TALİMATLA YÜRÜYEN YARGININ İSPATI

2- DİKTATÖRLÜĞÜN İSPATI

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?