01 Kas 2021
Güncelleme Tarihi: 01 Kas 2021 21:54:04

Furkan gönüllüleri olarak Kutlu Doğum münasebetiyle tertiplediğimiz ve gerek organizasyon hazırlığı gerekse tanıtım ve duyuru çalışmalarıyla yüzlerce kardeşimizin gece gündüz sarfettiği emekler neticesinde dün itibariyle dev bir konferans gerçekleştirmeyi Allah bizlere nasip etti. 

31 Eylül Pazar günü Adana Mimar Sinan Açıkhava Tiyatrosunda saat 13:30'da başlayan konferansımıza yaklaşık 10.000 kişi katıldı. Türkiye’nin çeşitli illerinden de katılımın gerçekleştiği konferansta adeta izdiham yaşandı.Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin konuşmacı olarak katıldığı, “Hz. Peygamberin Örnek Oluşu” konulu Kutlu Doğum konferansına Adana halkının ilgisi oldukça büyüktü.

Rabbimize Hamd Olsun

Alparslan Kuytul Hocaefendi'nin “Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalı” söylemi ve yanlış kimden gelirse gelsin tenkit etmesi üzerine halkın teveccühünü kazanması İslam düşmanlarını rahatsız etmişti. 30 Ocak 2018’den bu yana Furkan Vakfına kayyum atanmasıyla; onlarca hayırlı hizmet sekteye uğratılmak istendi. Asılsız iddialarla Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye atılan iftira ve karalama kampanyaları ve bununla beraber haksız tutukluluk sürecine rağmen izdiham derecesine gelen bu yoğun katılım, atılan iftiraların tutmadığının açık bir göstergesi olmuştur!

“Arkasında Allah olanın karşısında kimin olduğunun önemi yoktur” inancıyla, cesurca hakkı konuşmaktan ve adalete taraf olmaktan asla geri durmayan Alparslan Kuytul Hocaefendi bu yönüyle de halkımızın teveccühünü kazanmıştır. Böylelikle İslam düşmanları ve karanlık odakların hile ve tuzaklarının tutmadığı bir kez daha ortaya çıkmıştır. 


Tüm yaşanan zor günlere ve olanca engellemelere, yıldırma politikalarına rağmen 4 yıl aradan sonra, ADANA’da bizleri daha güçlü bir şekilde bizleri yeniden bir araya getiren Rabbimize hamd olsun.

Haklı mücadelemizde kadınından erkeğine, gencinden yaşlısına hepimiz ama hepimiz zalimin karşısında, mazlumların ve hocamızın yanında olduğumuzu buradan bir kez daha tüm dünyaya ilan ediyoruz. 
İslam davası uğrunda mücadele etmiş bütün büyüklerimizi ve hocalarımızı saygı ve rahmetle anıyor, bu mücadeleyi sürdüren tüm dava kardeşlerimize Allah’tan yardım diliyoruz. 

Tüm Katılımcılara ve Emeği Geçenlere Teşekkür Ederiz

Her ne kadar derdimiz; Ümmetin Kurtuluşunun Derdi olması itibariyle hepimizin meselesi ise de hakkın sesinin duyulmasına ve adaletin kaim olmasına destek vermek isteyerek uzak-yakın demeden mesafeler aşan siz duyarlı kardeşlerimize teşekkürü bir borç biliriz
Allah’ın izni ve desteğiyle; ne planlar yaparlarsa yapsınlar ne tuzaklar kurarlarsa kursunlar bu Müslüman milletin; Allah’ın Rasulü’ne ve O’nun kutsal davasına teveccühünü kıramayacaklar!

Bu dev organizasyonun gerçekleşmesinde; sahnede veya sahne gerisinde, gerek caddelerde, sokaklarda gerek sosyal medyada tanıtım ve duyuru çalışmalarında gece gündüz yapılan mesailer ile emek sarfeden tüm kardeşlerimize teşekkür ederiz. 

Katılımlarıyla Kutlu Doğum Konferansımıza coşku katan kıymetli Adanalılara ve Ankara’dan İstanbul’a, Antep’ten Manisa'ya Diyarbakır’dan Erzurum’a ve daha ismini sayamayacağımız Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlayan tüm kardeşlerimize desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Danimarka ve Almanya gibi ve daha birçok ülkeden duaları ve mesajlarıyla destek veren kardeşlerimize de ayrıca teşekkürü borç biliriz.

Milletimizin hasretini çektiği ve yeniden medeniyetimize döndüğü zamanları bize göstermesini yüce Rabbimizden niyaz ediyor, yeni bir etkinlikte yeniden buluşmak dua ve temennisiyle hepinizi Allah’a emanet ediyoruz.