TÜM SUÇLAMALARDAN İLK CELSEDE TAHLİYE EDİLMESİNE RAĞMEN HAKSIZ TUTUKLULUĞU DEVAM ETTİRİLİYOR!

TÜM SUÇLAMALARDAN İLK CELSEDE TAHLİYE EDİLMESİNE RAĞMEN HAKSIZ TUTUKLULUĞU DEVAM ETTİRİLİYOR!

30 Ocak 2018 günü Furkan Vakfı genel merkez binasına, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin ve Furkan Gönüllüsü 24 kişinin evlerine saat 05.30 civarında özel harekat timleriyle, ağır silahların kullanıldığı, yüzlerce polisin, akreplerin, TOMA’ların katıldığı, kapıların koç başlarıyla kırıldığı usulsüz bir baskın yapıldı. Bu operasyon sırasında yapılan aramalarda herhangi bir suç unsuru bulunmamış olmasına rağmen, Alparslan Kuytul Hocaefendi 8 Şubat itibariyle tutuklanarak Bolu F tipi cezaevine gönderildi.

Muhterem Alparslan KUYTUL Hocaefendi’nin haksız tutukluğu, bugün 30 Ocak 2019 itibari ile 1. yılına girmiştir. Alparslan Kuytul Hocaefendi tutuklu yargılandığı iki davadan da ilk celse de tahliye edilmesine rağmen serbest bırakıldıktan saatler sonra tekrar tutuklanması ile haksız tutukluluğu devam etmektedir. Ne hukukî ne vicdani hiçbir suçu olmadığı halde, Türkiye’nin onuru ve umudu bir İslam alimi 1 yıldır demir parmaklıklar arkasında tutulmaktadır.

Bu zulüm, yöneticiler açısından bir utanç vesikasıdır. Bu utanç onu zindana atanlarla birlikte, bu haksızlığa sessiz kalmayı sürdürenlerin yakasından düşmeyecek Türkiye’nin tarihinden de silinmeyecektir.

İslâm tarihine baktığımızda tüm Peygamberlere ve Peygamberimize de türlü iftiralar atılmış, karalama kampanyaları başlatılmıştır. Yine yakın tarihimizde; İslam’ın hakikatlerini hangi alim korkmadan anlatmış ve haksızlıklara, yanlışlara karşı çıkmışsa türlü sıkıntılara uğramıştır. Tarih boyunca alimlerimizden, salihlerden niceleri, doğruları anlattıkları için zulümlere maruz kalmış,  zulümler, iftiralar bu davanın erlerinin bitmeyen çilesi olmuş ve İslam’ın hakikatleri uğrunda nice şehitler verilmiştir.

Dün Bediüzzamanlara, Atıf Hocalara yapılan haksızlık, bugün de Alparslan Kuytul  Hocaefendi’ye yapılmaktadır. Dün olduğu gibi bugün de Hakkın sesi kısılmak istenmektedir. Herkesin susturulup korkutulduğu bir dönemde Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi, toplumumuzun menfaati için korkmadan hakkı konuşmanın, tevhidi ortaya koymanın ve yanlışlara yanlış demenin bedelini ödemektedir.  Bugün 30 Ocak 2019 itibariyle ona yapılan zulüm 1. yılını tamamlamıştır.

Ona yapılan zulmün 1. yıldönümünde biz talebeleri ve sevenleri olarak; bu zulmü şiddetle kınıyor ve haksızlığı, hukuksuzluğu bir kez daha duyarlı halkımızın vicdanlarına havale ediyoruz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?