Üç Aylar Başladı!

اَلّهُمَّ باَرِكْ لَناَ فِي رَجَبَ وَ شَعْبَانَ وَ بَلَّغْنآَرَمَضاَنَ

“Allah’ım, Recep ve Şaban ayını bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır.”

Üç Aylar, Rahmân olan Allah’ın rahmetinin sağanak sağanak yağdığı aylardır. Bereket ve feyzinden istifade etmesini bilenler, bu aylardan büyük kazançlar elde ederler. Bu bakımdan üç ayların kıymeti pek büyüktür. Ahiret sermayesinin artmasına vesile olan kudsi aylardır.

Üç Aylar, dua ve tövbelerimizi kabul edilme ümidini daha fazla hissedeceğimiz aylardır. Recep ayı ile başlayan, Şaban ile devam eden ve Ramazan ayı ile sona eren Üç ayları dualarla ibadetlerle geçirmek çok önemlidir.

Müslümanlar için farklı bir manevi atmosferin başlangıcı olan üç ayların tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Ya Rabbi;
Bu mübarek günlerin hürmetine Senin yolunda mücadele eden ve rızanı kazanmak için çalışan kardeşlerimize yardım eyle… Maneviyatımızı kuvvetlendirerek bela ve musibetlere karşı sabrımızı arttır…

Ümmeti Muhammed’in, içinde bulunduğu bu zor dönemi; senin rızanı kazanarak bir an önce atlatmasını nasip eyle… Müslümanlara zulmetmek isteyenlere ve İslam düşmanlarına fırsat verme…

Zalimin zulmü, kâfirin küfrü altındaki tüm Müslüman kardeşlerimize hayırlı çıkış kapıları ihsan eyle. Mü’minlere birlik ve kuvvet, zalimlere ise darlık ver Allah’ım. Bize, kafirler topluluğuna karşı yardım eyle.

Amin

2020 DİNİ GÜNLER TAKVİMİ

Üç ayların başlangıcı 25 Şubat

2020Regaip Kandili 27 Şubat 2020

Miraç Kandili 21 Mart 2020

Berat Kandili 7 Nisan 2020

Ramazan ayı başlangıcı 24 Nisan 2020

Kadir Gecesi 19 Mayıs 2020

Ramazan Bayramı 24-26 Mayıs 2020

Kurban Bayramı 31 Temmuz-3 Ağustos 2020

Hicri Yılbaşı 20 Ağustos 2020

Aşure Günü 29 Ağustos 2020

Mevlid Kandili 28 Ekim 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?