Vakıf Başkanımız Ali Alagöz Hakkında Son Durum!

Vakıf Başkanımız Ali Alagöz Hakkında Son Durum!

301 GÜNDÜR HUKUKSUZCA TUTUKLU

Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz 30 Ocak sabahı operasyonla evinden gözaltına alınmış ve 8 Şubat’ta çıkarıldığı mahkemece haksız bir şekilde tutuklanarak İzmir Ödemiş Cezaevine gönderilmişti. Hala Ödemiş Cezaevinde tutuklu bulunan Alagöz, bir ay önce tek kişilik hücreye atılmış ve birçok hakkı kısıtlanmıştı. Henüz mahkeme karşısına çıkmadığı, disiplin cezası da almadığı halde İzmir Ödemiş T Tipi Cezaevinde ağırlaştırılmış müebbet yada disiplin cezası alan mahkûmların konulduğu hücreye atılması gündemi sarsmış ve halkın sert tepkisini çekmişti.

AÇIK GÖRÜŞTE AİLESİNİ GÖRDÜ

Adana’da ikamet ettiği halde İzmir Cezaevine gönderilen Ali Alagöz, mesafelerin uzunluğundan ötürü ailesiyle her zaman görüşemiyor. Dün açık görüş vesilesiyle ailesiyle görüşebilme imkânı bulan Alagöz, 0-5 yaş arası olan 2 küçük çocuğuna sarılma imkânı bularak kısa da olsa onlarla vakit geçirdi. Şimdilik sağlık durumu iyi ve moralini yüksek tutuyor.

HALA HÜCREDE Mİ TUTULUYOR?

Ali Alagöz’ün maruz kaldığı hücre zulmü devam ediyor. Son bir ayını haklı hiçbir gerekçe olmaksızın tek kişilik bir hücrede geçiren Alagöz’ün sıcak suya erişimi de bulunmuyor. Tüm zaruri ihtiyaçlarını kış mevsiminde soğuk suyla gidermek zorunda kalan vakıf başkanımıza, cezaevinin; “Genel sorun var. Diğer mahkûmlara da veremiyoruz” şeklinde yetersiz bir cevap verildi.

KİMSEYLE GÖRÜŞTÜRÜLMÜYOR

Ali Alagöz’ün diğer hakları da kısıtlanmaya devam ediyor. Avluya çıkma hakkı azaltılarak 1 saate indirilen vakıf başkanımız, çok kısa süren havalandırma sebebiyle çamaşırlarını kurutmaya dahi yetecek vakit bulamıyor. Ayrıca diğer mahkûmlarla da görüşmesi de engellenerek tecrit altında tutulmaya devam ediyor. Mahkûmların hiç biriyle görüşme hakkı bulunmayan Ali Alagöz, diğer mahkûmlarla pencereden iletişime geçmeye çalışıyor.

ŞEHİR DEĞİŞİKLİĞİ OLACAK MI?

Ali Alagöz’ün İzmir Ödemiş T Tipi Cezaevinden başka bir şehre nakil olmayı istediği dilekçeyi cezaevi yönetimine verdi. Dilekçe önümüzdeki hafta yanıtlanacak.

Hiçbir gerekçe bulunmadığı halde 301 gündür devam eden zulümlerin artık bitmesini isteyen gözü yaşlı ailesi ile evlatları biran evvel özgürlüğüne kavuşması için dua ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?