Yağmura Rağmen Binlerce Kişi Mimar Sinan’da!

Yağmura Rağmen Binlerce Kişi Mimar Sinan’da!
Aydın – Âlim vasfına sahip ÖNCÜ NESİL sloganıyla yıllardır faaliyetlerine devam eden Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı, konferanslarına bir yenisini daha ekledi.
Adana Mimar Sinan açık hava tiyatrosunda “İslam’da İnsanın Değeri ve Mes’uliyetimiz” konulu konferansa Adana’dan ve Türkiye’nin birçok ilinden yağmura rağmen yoğun katılım vardı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program şiir dinletisi ve sinevizyon gösterimiyle devam etti. Ardından beste ve yorumlarıyla gönüllerde taht kuran Grup Furkan sahne aldı. Halk Grup Furkan’ın ilahilerine tekbirlerle eşlik etti. Grup Furkan’ın ardından Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin konferans bölümü yer aldı.

Hocaefendi konferanslarını yaparken yaşanan bir olay herkesi duygulandırdı. Konferans esnasında yağmurun yağmaya başlamasıyla Hocaefendi’ye şemsiye tutuldu. Hocaefendi’nin  “Madem siz beni yağmurda dinliyorsunuz; o halde ben de şemsiye istemiyorum.”  diyerek yağmurda konuşmaya devam etmesi halk tarafından büyük beğeni topladı.

Alparslan Kuytul Hocaefendi şu konulara değindi:

* Müslüman olmak mesuliyet gerektirir.Niçin yaratıldığını unutmamalı insan.

* İnsanın değerini koruyabilmesi ve özgür olması ancak Allah’a kul olmasıyla mümkündür. Allah’a ne kadar kul olursanız, o kadar özgür olursunuz.

* Irkçılık yapacak olursanız; insana değil ırkına değer vermiş olursunuz. İnsan değerini beş para edecek şeylerden uzak durmalı ve sadece Allah’ın kanunlarına göre yaşamalıdır.

* İnsan Allah’ın halifesi olduğu için, ilim sahibi olduğu için değerlidir.

* Her bir imtihan insanı yükseltmek ve iradesini güçlendirmek içindir.

_MG_0420-1 IMG_0407-1 IMG_5038-1 IMG_9076-1

Konferansımızdan Unutulmaz Bir Kesit…

26 Ekim 2015
1.063 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Ertuğrul şekerci dedi ki:

    ÖNCÜ NESIL HOCASIYLA BERABER OLDUGUNU BIRKEZ DAHA ITAATIYLE GOSTERDI BU HAREKETIN KOMUTANI OLAN ALLAH AZZE VE CELLE YOLUNDA GEMILERINI YAKMIS BIR CEMAATE BIRKEZ DAHA YAGDIRDIGI YAGMURLA ALLAH SAHIDLIK ETMISTIR IMANLAR TAZELENMIS ALLAH A VE RESULUNE BAGLI OLAN HOCA EFENDIYE BAGLILIK ARTMIS KALPLER BIR KEZ DAHA LIDERE KARSI MUHABBET VE SEVGI KAZANMISTIR DOSTLARIMIZ SEVINMIS DUSMAMLARIMIZ KISKANMISTIR YAGDIRDIGI YAGMURLA HIKMETLER MURAD EDEN RABBIME HAMD EDIYORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?