YILMADAN!.. YORULMADAN!.. DEVAM EDİYORUZ!

YILMADAN!.. YORULMADAN!.. DEVAM EDİYORUZ!

Furkan gönüllülerinin her Çarşamba ve Pazar günleri sabit olarak düzenledikleri aynı saatte çay içme ve kitap okuma etkinlikleri ülke çapında oldukça dikkat çekici olup açılan etiketler her hafta binlerce katılımcıyla Türkiye gündemine taşınmaktadır.

Ayrıca dün görüş günü olması münasebetiyle Semra Kuytul Hocahanım başta olmak üzere Hocaefendi’nin yeğenlerinin de aralarında bulunduğu 4 bayan 14 kişi haksız bir şekilde gözaltına alındı.

14 kişi yolda yürürken herhangi bir yasaklama olmaksızın Alparslan Hocam’a Özgürlük yazılı atkı takmaları sebebiyle “suçu ve suçluyu övmekten” denilerek haksız bir şekilde gözaltına alındı. Saat 13:00 sularında gözaltına alınan Semra Kuytul ve beraberindeki 13 kişi gözaltına alındı.
Yaşanan olaya ilk andan itibaren sosyal medyadan büyük tepki gösterilirken, kullanıcılar haksız gözaltının bir an önce sona ermesi çağrısında bulundu.

https://semrakuytul.com/2018/semra-kuytulun-gozaltina-alinmasi-ile-ilgili-aciklama.htm

Gözaltı süresi boyunca #SemraKuytulGözaltında etiketini başlatan sevenler, açılan etiketi gün boyunca Türkiye gündeminden düşürmedi. Ayrıca Semra Kuytul Hocahanım’a ülkenin farklı kesimlerinden destek mesajları geldi.

8 saat süren gözaltının ardından Semra Kuytul Hocahanım ve beraberindeki 13 kişi ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Bu yorgun sürecin ardından bugün erken saatlerde mutat olarak yapılan #ÖzgürlükYürüyüşlerine katıldı.Hemen akabinde her çarşamba Alparslan Kuytul Hocaefendi ile aynı saatte  çay-kahve içme etkinliğine katılan Semra Kuytul Hocahanım ve  furkan gönüllüleri bir etkinlikte daha buluştu.

Çay-kahve içme etkinliği esnasında #AlparslanKuytulunSuçuNe etiketi ile dünkü yaşanan hukuksuz olaya bir kez daha dikkat çekmek istenirken Semra Kuytul Hocahanım da twitter hesabından  şu açıklamaları yaptı;

 

 

 

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?